Kierunki studiów > Wszystkie studia > Bezpieczeństwo wewnętrzne > Bezpieczeństwo wewnętrzne - studia II stopnia niestacjonarne

Bezpieczeństwo wewnętrzne - studia II stopnia niestacjonarne (WS-POZ-BW-N-2)

studia drugiego stopnia
niestacjonarne, 2-letnie
Brak opisu dla tego programu.

magisterium

Możliwość ubiegania się o przyjęcie na studia podyplomowe i do szkoły doktorskiej

Absolwent kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne posiada ogólną wiedzę z zakresu nauk społecznych i humanistycznych (politologia, prawo, socjologia, historia) oraz pogłebioną specjalistyczną wiedzę ukierunkowaną na problematykę bezpieczeństwa w skali lokalnej, państwowej, regionalnej i globalnej. Został wszechstronnie przygotowany do działania w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu. Absolwent otrzymał praktyczne przygotowanie w zakresie sporządzania analiz, prognoz oraz przeprowadzania symulacji zdarzeń. Potrafi identyfikować zagrożenia oraz dobierać, wdrażać i koordynować odpowiednie dla określonych sytuacji kryzysowych strategie działania. Jest przygotowany teoretycznie do pracy w administracji publicznej, szczególnie w organach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w państwie, a także w organizacjach gospodarczych.

Efekty kształcenia w zakresie wiedzy, umiejętności oraz kompetencji dla kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne studia II stopnia zatwierdzone uchwałą nr 56/2016 Senatu UKSW z dnia 21 kwietnia 2016 r.
Plan studiów i program kształcenia określono Uchwałą nr 156/2018 Rady WNHiS UKSW z dnia 14 maja 2018 roku w sprawie zatwierdzenia programu studiów na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne studia niestacjonarne II stopnia.