Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiegoi w Warszawie - Centralny System UwierzytelnianiaNie jesteś zalogowany | zaloguj się
Kierunki studiów > Wszystkie studia > Big Data w Analityce Społecznej > Big Data w Analityce Społecznej - studia II stopnia stacjonarne

Big Data w Analityce Społecznej - studia II stopnia stacjonarne (WSE-BD-N-2)

studia drugiego stopnia
stacjonarne, 2-letnie
Język: polski

Studia na kierunku Big Data w Analityce Społecznej oferują oryginalny program kształcenia dotyczący wykorzystywania szerokiej gamy danych, a wielkich rozmiarów danych cyfrowych (big data) w szczególności, odnoszących się do wielorakich aspektów życia społecznego.  Studia łączą wiedzę z zakresu nauk socjologicznych, nauk o polityce i administracji, ekonomii i finansów oraz nauk o zarządzaniu i jakości, z dorobkiem nauk ścisłych i inżynieryjno-technicznych w zakresie nowoczesnych technologii cyfrowych.

Studenci nabywają wszechstronnej orientacji w obszarze cyfrowych nauk społecznych, a w szczególności w odniesieniu do dynamicznie rozwijających się społecznych big data. Zdobywają wiedzę i umiejętności techniczne z zakresu ich pozyskiwania, rafinacji, przechowywania, oraz  przetwarzania nowych rodzajów informacji. Uczą się analizować big data przy użyciu innowacyjnych technologii cyfrowych oraz interpretować je w kontekście wybranych teorii socjologicznych. Odkrywają możliwości wykorzystywania  dużych ilości zdigitalizowanych danych do celów wszechstronnej analityki społecznej i identyfikowania kluczowych trendów w takich obszarach życia społecznego jak rodzina i demografia, zachowania rynkowe, mechanizmy wpływu społecznego i strategie polityczne, biznes i zarządzanie, transformacja społeczna i przemiany wartości, oraz wielkie sieci społeczne. Studenci nabywają też umiejętności niezbędnych do swobodnego poruszania się w świecie nowych wyzwań związanych z bezpieczeństwem, prywatnością oraz etyką zarządzania informacją pojawiających się w erze big data.

Wszechstronne przygotowanie pozwoli absolwentowi na wykonywanie różnych zawodów, w których kluczowe jest swobodne poruszanie się w środowisku danych społecznych, a wielkich zbiorów danych cyfrowych w szczególności, oraz umiejętność krytycznej analizy kluczowych procesów cywilizacyjnych oraz przemian technologicznych właściwych społeczeństwom informacyjno-sieciowym. Absolwent kierunku Big Data w Analityce Społecznej  będzie mógł podjąć pracę m.in. w charakterze analityka danych w sektorze biznesowym, bankowym czy konsultingowym, oraz przedsiębiorstwach typu e-commerce; konsultanta w przedsiębiorstwach, instytucjach administracji centralnej, samorządowej i publicznej oraz agencjach lobbystycznych; eksperta w obszarach biznesu, administracji publicznej, organizacjach rządowych oraz pozarządowych, oraz doradcy politycznego.

Dalsze studia:

Możliwość ubiegania się o przyjęcie na studia podyplomowe i do szkoły doktorskiej

Kwalifikacja:

Ze szczegółowymi kryteriami kwalifikacji można zapoznać się na stronie: https://irk.uksw.edu.pl/