Conducted in
terms:
2021/22_L, 2022/23_L, 2023/24_L, 2024/25_L
Erasmus code: 03.6
ISCED code: 0222
ECTS credits:
0.5
Language:
Polish
Organized by:
Faculty of Historical Sciences
Related to study programmes:
Fieldwork - Toruń WNHS-HS-ĆTT
This course has not yet been described...
Term 2021/22_L:
None |
Term 2022/23_L:
None |
Term 2023/24_L:
None |
Term 2024/25_L:
None |
(in Polish) E-Learning
(in Polish) E-Learning z podziałem na grupy
(in Polish) Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
(in Polish) nie dotyczy
(in Polish) Opis nakładu pracy studenta w ECTS
Term 2021/22_L: (in Polish) 0,5 ECTS - zebranie bibliografii przez studenta/tkę na wybrany temat i udział w objeździe | Term 2022/23_L: (in Polish) 0,5 ECTS - zebranie bibliografii przez studenta/tkę na wybrany temat i udział w objeździe | Term 2024/25_L: (in Polish) Wiedza:
Student ma uporządkowaną wiedzę szczegółową w zakresie sztuki polskiej i europejskiej od średniowiecza po czasy współczesne. Ma świadomość kompleksowych przemian kultury, złożoności i historycznej zmienności jej znaczeń.
Umiejętności:
Potrafi wyszukiwać, analizować, oceniać, selekcjonować i użytkować informacje dotyczące dzieł sztuki z wykorzystaniem różnych źródeł i sposobów, w tym umie korzystać z zasobów internetowych i komputerowych baz danych instytucji kultury. Potrafi posługiwać się językiem specjalistycznym i stosować właściwą terminologię używaną do opisu i analizy dzieł sztuki. Posiada podstawowe umiejętności badawcze, obejmujące formułowanie i analizę problemów, dobór metod i narzędzi badawczych, opracowanie i prezentację wyników, w tym posiada podstawowe umiejętności dokonywania analizy obiektów in situ. Kierując się wskazówkami opiekuna naukowego umie samodzielnie zdobywać wiedzę i rozwijać swoje umiejętności. Potrafi rozpoznać różne rodzaje i typy dzieł sztuki oraz wytwory kultury wizualnej, a także przeprowadzić ich krytyczną analizę i interpretację z zastosowaniem typowych metod, w celu określenia ich znaczeń, oddziaływania społecznego i miejsca w procesie historyczno-kulturowym. Posiada umiejętność rozumienia i analizowania różnorodnych zjawisk sztuki w kontekście społecznym. Posiada umiejętność merytorycznego argumentowania, z powołaniem się na poglądy badaczy. Umie formułować wnioski. Potrafi porozumiewać się z wykorzystaniem różnych kanałów i technik komunikacyjnych w stopniu umożliwiającym swobodną konwersację w języku polskim na tematy ogólne oraz związane ze studiowaną specjalnością. Posiada umiejętność konstruowania logicznej wypowiedzi pisemnej i ustnej w języku polskim, połączonej z poprawnym opracowaniem maszynopisu z aparatem badawczym i prezentacji dzieł sztuki.
Kompetencje:
Potrafi pracować w grupie, odpowiednio określając priorytety służące realizacji określonego zadania. Prawidłowo identyfikuje i rozstrzyga podstawowe dylematy związane z wykonywaniem zawodu. Ma świadomość odpowiedzialności za ochronę dziedzictwa kulturowego Polski i Europy.
ECTS za objazd do Torunia: 0,5 ECTS | Term 2023/24_L: (in Polish) 0,5 ECTS - zebranie bibliografii przez studenta/tkę na wybrany temat i udział w objeździe |
Subject level
elementary
Learning outcome code/codes
enter learning outcome code/codes
Type of subject
obligatory
Course coordinators
Term 2021/22_L: | Term 2022/23_L: | Term 2024/25_L: | Term 2023/24_L: | Term 2019/20_L: |
Bibliography
Term 2024/25_L:
None |
Additional information
Information on level of this course, year of study and semester when the course unit is delivered, types and amount of class hours - can be found in course structure diagrams of apropriate study programmes. This course is related to the following study programmes:
Additional information (registration calendar, class conductors, localization and schedules of classes), might be available in the USOSweb system: