Seminarium naukowe - Liturgika WT-SPL-SNLI
W ramach seminarium , jeden jego uczestnik, który rozpoczyna w bieżącym roku akademickim pracę nad przygotowaniem magisterium z liturgiki podejmuje następujące działania:
- przedstawia swoje zainteresowania naukowe związane z liturgiką,
- wraz z prowadzącym seminarium magisterskie dokonuje przeglądu interesujących go obszarów badawczych w dziedzinie liturgiki pod kątem możliwości szczegółowego opracowania jakiegoś wybranego zagadnienia,
- student w uzgodnieniu z prowadzącym seminarium podejmuje wiążącą decyzję dotyczącą tematyki przyszłej pracy magisterskiej,
- student gromadzi i przedstawia na zajęciach literaturę przedmiotu związaną z obranym obszarem badań,
- student wraz z prowadzącym seminarium, we wspólnej dyskusji konstruuje plan przyszłej pracy magisterskiej, adekwatny do całości zagadnienia, aby je wyczerpać,
- student prezentuje na seminarium opracowane przez siebie pozycje bibliograficzne związane z pierwszym rozdziałem przyszłej pracy,
- student przedstawia poszczególne napisane części pierwszego rozdziału pracy magisterskiej, wraz z prowadzącym seminarium dokonuje się wspólna analiza i ewentualna korekta zaprezentowanego materiału.
Dodatkowo w ramach spotkań seminaryjnych student wraz z prowadzącym omawiają ewentualne bieżące wydarzenia liturgiczne, ciekawostki związane z liturgicznym życiem Kościoła. Prezentowane są też i omawiane nowości wydawnicze związane z liturgiką: dokument Kościoła, księgi liturgiczne, pozycje naukowe i popularnonaukowe.
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Poziom przedmiotu
Punkty ECTS
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
Kryteria oceniania
Aby uzyskać zaliczenie, student musi wykazać się zaangażowaniem w realizację kolejnych etapów przygotowania pracy magisterskiej oraz realizowaniem kolejnych zaleceń promotora. Dodatkowo oczekuje się od studenta zainteresowaniem tematyką liturgiczną i aktualnościami w tej dziedzinie.
Literatura
1. H. Seweryniak, K. Sitkowska, M. Robak. Kultura - media - teologia. Metodyka pisania prac dyplomowych. Płock 2013.
2. Dokumenty Urzędu Nauczycielskiego Kościoła.
3. Aktualne księgi liturgiczne Kościoła rzymsko-katolickiego.
4. Literatura liturgiczna dotycząca Mszy św. i bibliografia twórczości ks. dra Andrzeja Rojewskiego, liturgisty z Płocka (w ramach wybranej przez studenta tematyki przyszłej pracy magisterskiej).
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: