Historia Kościoła WT-DTE-SHKO
Seminarium magisterskie z historii Kościoła jest formą spotkań promotora ze studentami, podczas których studenci zaznajamiają się z metodologią pisania pracy naukowej z dziedziny historii i teologii. Każdy ze studentów po określeniu tematu i obszaru badań systematycznie prezentuje własne rezultaty poszukiwań. Zakłada się, że każdy uczestnik jest aktywny podczas spotkania. Obecność obowiązkowa. Uczestnictwo w seminarium jest uwieńczone przedstawieniem pracy magisterskiej oraz jej obroną.
Dyscyplina naukowa, do której odnoszą się efekty uczenia się
E-Learning
W cyklu 2020/21_Z: E-Learning | W cyklu 2020/21_L: E-Learning (pełny kurs) z podziałem na grupy | W cyklu 2019/20_L: E-Learning z podziałem na grupy |
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Poziom przedmiotu
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Wymagania wstępne
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Wiedza: student uzupełnia wiedzę o powiązaniach teologii z innymi dziedzinami nauki, a zwłaszcza z naukami humanistycznymi, społecznymi i prawnymi, pozwalającą na integrowanie perspektyw właściwych dla kilku dyscyplin naukowych. Formułuje podstawowe tezy swojej pracy naukowej. Selekcjonuje i dobiera odpowiedni materiał źródłowy stosowny do badanego tematu. Prezentuje na zajęciach własne wyniki badań i poddaje krytyce innych studentów poziom merytoryczny własnej pracy.
Umiejętności: student wdraża poznaną metodologię badań teologicznych i historycznych potrafi samodzielnie dobierać, analizować, selekcjonować i opracować źródła historyczne oraz formułować na tej podstawie krytyczne sądy z wykorzystaniem wiedzy teologicznej i historycznej. Posiada umiejętności badawcze w zakresie dyscyplin pomocniczych teologii i historii.
Kompetencje: student potrafi pracować w zespole, ma świadomość złożoności rzeczywistości i rozumie potrzebę interdyscyplinarnego podejścia do rozwiązywanych problemów
Uzasadnienie punktów ECTS:
30 h - aktywne uczestnictwo w seminarium, 10 h - konsultacje, 30
h. samodzielna lektura, prowadzenie badań, 30 h - pisanie pracy dyplomowej, 130 h. -
razem 4 ECTS
Kryteria oceniania
Student uzyskuje zaliczenie: uczestniczył systematycznie i aktywnie w zajęciach, posiadł wiedzę, umiejętności i kompetencje zawarte w EK.
Student nie uzyskuje zaliczenia: nie uczestniczył systematycznie i aktywnie w zajęciach, nie posiadł wiedzy, umiejętności ani kompetencji zawartych w EK.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: