System emerytalny i polityka senioralna WSE-ZP-SE
Przedmiot system emerytalny i polityka senioralna dedykowany jest studentom pierwszego stopnia na kierunku zarządzanie publiczne. Celem kursu jest zapoznanie studentów ze społecznymi uwarunkowaniami funkcjonowania polityki senioralnej oraz systemu emerytalnego ze szczególnym naciskiem na proces demograficznego starzenia się społeczeństw oraz jego konsekwencje w zakresie zabezpieczenia emerytalnego i polityki społecznej wobec starzenia się, ludzi starych i starości.
E-Learning
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Opis nakładu pracy studenta w ECTS
Poziom przedmiotu
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Wymagania wstępne
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Student:
1. posiada wiedzę w zakresie złożonych uwarunkowań społecznych funkcjonowania polityki senioralnej i systemu emerytalnego
2. potrafi dokonywać krytycznej analizy i oceniać różne aspekty funkcjonowania polityki senioralnej i systemu emerytalnego, w tym ich skuteczność i efektywność, w perspektywie ekonomicznej i społeczno-etycznej
3. potrafi analizować i interpretować złożone procesy i zjawiska w obrębie polityki senioralnej i systemu emerytalnego państwa
Kryteria oceniania
Na ocenę bardzo dobrą student posiada wiedzę w zakresie wszystkich poznanych na zajęciach uwarunkowań społecznych funkcjonowania polityki senioralnej i systemu emerytalnego; potrafi dokonywać szerokiej krytycznej analizy i oceniać wszystkie aspekty funkcjonowania polityki senioralnej i systemu emerytalnego, w tym ich skuteczność i efektywność, w perspektywie ekonomicznej i społeczno-etycznej oraz potrafi dogłębnie analizować i interpretować złożone procesy i zjawiska w obrębie polityki senioralnej i systemu emerytalnego państwa.
Na ocenę dobrą student posiada wiedzę w zakresie większości poznanych na zajęciach uwarunkowań społecznych funkcjonowania polityki senioralnej i systemu emerytalnego; potrafi dokonywać krytycznej analizy i oceniać większość aspektów funkcjonowania polityki senioralnej i systemu emerytalnego, w tym ich skuteczność i efektywność, w perspektywie ekonomicznej i społeczno-etycznej oraz potrafi analizować i interpretować złożone procesy i zjawiska w obrębie polityki senioralnej i systemu emerytalnego państwa.
Na ocenę dostateczną student posiada wiedzę w zakresie niektórych poznanych na zajęciach uwarunkowań społecznych funkcjonowania polityki senioralnej i systemu emerytalnego; potrafi dokonywać w podstawowym zakresie krytycznej analizy i oceniać wybrane aspekty funkcjonowania polityki senioralnej i systemu emerytalnego, w tym ich skuteczność i efektywność, w perspektywie ekonomicznej i społeczno-etycznej oraz potrafi analizować i interpretować w podstawowym zakresie złożone procesy i zjawiska w obrębie polityki senioralnej i systemu emerytalnego państwa.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: