Ekonomia społeczna WSE-ZP-ES
Celem zajęć jest zapoznanie studentów z pogłębioną wiedzą na temat ekonomii społecznej. Tematyka zajęć obejmuje pojęcia z obszaru ekonomii społecznej, rozwiązania prawne w zakresie jej funkcjonowania oraz zasady finansowani i zarządzania podmiotami ES. Studenci zdobędą wiedzę na temat rozwoju i roli ekonomii społecznej we współczesnej polityce społecznej oraz zasad upowszechniania ES w Polsce.
E-Learning
W cyklu 2021/22_L: E-Learning (pełny kurs) | W cyklu 2022/23_L: E-Learning (pełny kurs) z podziałem na grupy | W cyklu 2023/24_L: E-Learning (pełny kurs) z podziałem na grupy |
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Opis nakładu pracy studenta w ECTS
Poziom przedmiotu
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Wymagania wstępne
Koordynatorzy przedmiotu
W cyklu 2022/23_L: | W cyklu 2021/22_L: | W cyklu 2024/25_L: | W cyklu 2023/24_L: |
Efekty kształcenia
Efekty uczenia się:
Wiedza, efekt: ZP1_W02, ZP1_W12, ZP1_W14:
Student zna pojęcia z zakresu ekonomii społecznej, posiada podstawową wiedzę na temat funkcjonowania podmiotów sfery ekonomii społecznej w Polsce. Student potrafi wskazać formy podmiotów ekonomii społecznej oraz opisać ich specyfikę. Zna ekonomiczne i społeczne uzasadnienie oraz podstawę prawną ich istnienia. Potrafi opisać specyfikę gospodarowania w sferze ekonomii społecznej.
Kryteria oceniania
Kryteria oceniania:
Na ocenę bardzo dobrą, efekt: ZP1_W02, ZP1_W12, ZP1_W14:
Student poprawnie zdefiniuje pojęcia z zakresu ekonomii społecznej, opisuje wszystkie najważniejsze zagadnienia dot. funkcjonowania podmiotów sfery ekonomii społecznej w Polsce. Samodzielnie i poprawnie wylicza podmioty ekonomii społecznej oraz rozróżnia ich specyfikę. Trafnie opisuje zarówno ekonomiczne, społeczne, jak i polityczne uzasadnienie funkcjonowania podmiotów ekonomii społecznej oraz informuje o podstawie prawnej ich działania. Należycie tłumaczy specyfikę gospodarowania w sferze ekonomii społecznej.
Na ocenę dobrą, efekt: ZP1_W02, ZP1_W12, ZP1_W14:
Student zdefiniuje najważniejsze pojęcia z zakresu ekonomii społecznej, opisuje większość zagadnień dot. funkcjonowania podmiotów sfery ekonomii społecznej w Polsce. Wylicza najważniejsze podmioty ekonomii społecznej oraz rozróżnia specyfikę większości z nich. Opisuje niektóre ekonomiczne, społeczne, jak i polityczne uwarunkowania funkcjonowania podmiotów ekonomii społecznej. Tłumaczy podstawy gospodarowania w sferze ekonomii społecznej.
Na ocenę dostateczną, efekt: ZP1_W02, ZP1_W12, ZP1_W14:
Student zdefiniuje niektóre pojęcia z zakresu ekonomii społecznej, opisuje część zagadnień dot. funkcjonowania podmiotów sfery ekonomii społecznej w Polsce. Wylicza niektóre podmioty ekonomii społecznej, a z pomocą nauczyciela opisuje także ich specyfikę. Wylicza niektóre uwarunkowania funkcjonowania podmiotów ekonomii społecznej. Z podpowiedzą nauczyciela wyjaśnia podstawy gospodarowania w sferze ekonomii społecznej.
Więcej informacji
Więcej informacji o poziomie przedmiotu, roku studiów (i/lub semestrze) w którym się odbywa, o rodzaju i liczbie godzin zajęć - szukaj w planach studiów odpowiednich programów. Ten przedmiot jest związany z programami:
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: