Wprowadzenie do europeistyki - wykład WS-PO-EU-WE-W
Jeszcze nie wprowadzono opisu dla tego przedmiotu...
Poziom przedmiotu
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Efekty kształcenia
EK 1.: Posiada podstawową orientację w problematyce i charakterze nauk społecznych i humanistycznych oraz posiada podstawową wiedzę o specyfice europeistyki w systemie nauk i jej relacjach do innych nauk.
EK 2.: Ma podstawową wiedzę o charakterystycznych dla Europy strukturach społecznych, politycznych i kulturowych i ich ewolucji, jak również jej tradycjach ideowych.
EK 3.: Ma podstawową wiedzę o stosunkach międzynarodowych w wymiarze politycznym i prawnym, jak również o wybranych organizacjach międzynarodowych (Rada Europy, Wspólnoty Europejskie)
EK 4: Posiada wiedzę na temat zachodzących w Europie na różnych poziomach (politycznym, społecznym, gospodarczym) procesów integracji, jak również dezintegracji, w ujęciu historycznym i współczesnym.
EK 5: Zna podstawowe metody, techniki i narzędzia badawcze stosowane w ramach badań europeistycznych; rozumie główne paradygmaty i teorie integracji europejskiej; zna reguły ochrony własności intelektualnej.
EK 6: Rozumie i potrafi wyjaśnić specyfikę i oryginalność integracji europejskiej i stworzonego w Unii Europejskiej systemu decyzyjnego i instytucjonalnego. Prawidłowo wyjaśnia mechanizmy funkcjonowania wspólnot lokalnych i państwowych w kontekście Unii Europejskiej.
EK 7: Potrafi dotrzeć do potrzebnych mu informacji i dokumentów Unii Europejskiej. Sprawnie porusza się w systemie informacji dostępnych w serwisach internetowych UE.
EK 8: Potrafi właściwie dobrać metodę badawczą do analizowanego problemu badawczego, jak również potrafi prognozować procesy i zjawiska społeczne (kulturowe, polityczne, prawne, ekonomiczne) z wykorzystaniem standardowych metod i narzędzi nauki społecznych.
EK 9 Posiadł kompetencję samodzielnego organizowania zadań powierzonych, skuteczne je realizuje.
EK 10 Potrafi współpracować i pełnić różne role w grupie, wykorzystuje doświadczenia pracy zespołowej. Potrafi wykazywać się przedsiębiorczością w działaniu
ECTS:
Uczestnictwo w wykładzie - 30 h
Uczestnictwo w ćwiczeniach - 30 h
Praca indywidualna (lektura) - 30 h
Praca w grupie (projekty na ćwiczenia) - 30 h
Konsultacje i przygotowanie do egzaminu - 15 h
1 ECTS = 30 [25] h
135h/ 30 [25] = 5 ECTS za cały kurs (wykład + ćwiczenia)
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: