Technologie informacyjno-komunikacyjne WS-EKN-TIK
Zakres tematów:
1. Społeczeństwo informacyjne – geneza, cechy, skutki, przykłady. Zasadność poznawania technologii informacyjno-komunikacyjnych. (1 g)
2. Program Word w kontekście pisania pracy semestralnej lub dyplomowej – edycja tekstu. (5 g.)
3. Program Excel – obliczenia, podsumowania i statystyki przydatne w pracy dyplomowej. (5 g.)
4. Program Power Point – prezentacje z wykorzystaniem tabel, grafik, obrazów, animacji i filmów. (5 g.)
E-Learning
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Poziom przedmiotu
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Wiedza - ma podstawową wiedzę na temat wykorzystania nowoczesnych technik informatycznych i informacyjnych w ekonomii, w tym metody i techniki pozyskiwania danych.
Umiejętności - student potrafi praktycznie stosować wiedzę z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych do rozwiązywania prostych problemów ekonomicznych oraz do opiniowania różnorodnych kwestii gospodarczych i społecznych.
Kompetencje społeczne - student potrafi pracować samodzielnie nad problemami ekonomicznymi przy użyciu technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz współdziałać i pracować w grupie, przyjmując w niej różne role.
Opis ECTS Aktywność studenta:
Udział w ćwiczeniach - 16 g.
Przygotowanie do ćwiczeń - 8 g.
Konsultacje - 3 g.
Przygotowanie do testu końcowego - 12 g.
Suma godzin - 39 g.
Liczba ECTS = 3
Kryteria oceniania
Podczas ćwiczeń oprócz samodzielnego wykonywania zadań na komputerze, stosowane są metody aktywizacyjne, dyskusja, krótkie prezentacje i referaty, testy sprawdzające przyswojenie materiału. Szczegółowe kryteria oceniania opisano poniżej.
1. Podczas ćwiczeń studenci zapoznają się stopniowo – poprzez samodzielne wykonywanie zadań ćwiczeniowych – z technikami informacyjno-komunikacyjnymi pod kątem ich przydatności do napisania pracy semestralnej lub dyplomowej, zamieszczenia w niej tabel i zestawień statystycznych, przygotowania prezentacji z wykorzystaniem obrazów, grafik, animacji i filmów. Wykorzystane zostaną elementy Worda, Excela i Power Pointa. Ćwiczenia odbywają się w wymiarze 16 g w semestrze zimowym.
2. Student podczas zajęć przygotowuje krótką prezentację na zaliczenie.
3. Pod koniec semestru odbywa się test sprawdzający nabytą wiedzę, kompetencje i umiejętności. Można z niego otrzymać od 0 do 30 p.
4. Na podstawie zaliczenia prezentacji i otrzymanych punktów za sprawdzian student otrzymuje zaliczenie na ocenę, przy czym minimalna liczba zdobytych punktów wynosi 18 p. (czyli 60%):
na ocenę ndst - 0-17,99 p.
na ocenę dst - 18,00-20,40
na ocenę dst+ - 20,41-22,80
na ocenę db - 22,81-25,20
na ocenę db+ - 25,21-27,60
na ocenę bdb - 27,61-30,00 p.
5. Obecność na zajęciach jest obowiązkowa - dopuszczalna jest 1 nieobecność w semestrze.
Praktyki zawodowe
-
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: