Otwarte dane w gospodarce cyfrowej WP-BGC-N-2-ODGC
Celem warsztatów jest omówienie problematyki otwartych danych w gospodarce cyfrowej. W ramach warsztatów przedstawione zostaną zagadnienia ogólne dotyczące otwartych danych w gospodarce cyfrowej a następnie studenci będą przygotowywali projekt związany z tematyką wykładu. Część teoretyczna:
1. Otwarte dane w ujęciu teoretycznym,
2. Otwarte dane prawie miękkim UE,
3. Ponowne wykorzystywanie informacji sektora publicznego,
4. Otwarte dane na potrzeby sztucznej inteligencji,
4. Projekt rozporządzenie w sprawie zarządzania danymi.
Część warsztatowa: Studenci zostaną podzieleni na grupy i będą przygotowywali przy użyciu narzędzi informatycznych projekt dotyczący otwartych danych w gospodarce cyfrowej. który będzie podlegał ocenie. Rola prowadzącego będzie polegała na wsparciu studentów i monitorowaniu ich postępów w tym zakresie.
E-Learning
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Poziom przedmiotu
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Wiedza,
BwGC_W06 usług świadczonych za pomocą nowych technologii.
Ma wiedzę w zakresie otwartych danych w gospodarce cyfrowej
Umiejętności
BwGC_U12: student potrafi wykorzystać narzędzia informatyczne w procesie dydaktycznym
Kompetencje:
BwGC_K01, student jest gotów do rozwiązywania konkretnych problemów samodzielnie lub w grupie,
BwGC_K06 student jest gotów do podejmowania zadań w obszarze gospodarki cyfrowej przy realizacji projektów w sposób przedsiębiorczy i z poszanowaniem zasad etycznych
Udział w warsztatach: 15h
Samodzielna lektura i przygotowanie do kolokwium: 10h
Samodzielne przygotowanie projektu: 21h
Konsultacje: 4
SUMA GODZIN: 50 = około 2 ECTS
Kryteria oceniania
Ocena z warsztatów będzie składała się z dwóch komponentów. Pierwszy będzie dotyczył sprawdzenia wiedzy i będzie to realizowane w formie kolokwium. Kolokwium będzie odbywać się na platformie Moodl. Kompetencje i umiejętności zostaną sprawdzone w formie przygotowania projektu w kilkuosobowych grupach. Ocena z projektu, w tym uwzględniająca osobiste zaangażowanie ocenianego studenta, będzie stanowiła drugi komponent oceny na zliczenie warsztatów. Dokonując oceny studenta uwzględniać będzie się nie tylko sam projekt, ale również zakres udziału w nim studenta i stopień jego zaangażowania. Projekt będzie dotyczył otwartych danych w gospodarce cyfrowej. Ocenie podlegać będzie:
1. Nowatorski pomysł,
2. Samodzielność realizacji projektu
3. Wykorzystanie narzędzi informatycznych w przygotowaniu projektu,
Efekt kształcenia: BwGC_W06 student ma wiedzę w zakresie otwartych danych w gospodarce cyfrowej; zna dokumenty unijne i prawo krajowe w tym zakresie.
Na ocenę 2: student nie posiada wiedzy w zakresie otwartych danych w gospodarce cyfrowej; nie zna dokumentów unijnych i prawa krajowego w tym zakresie.
Na ocenę 3, 3,5: student ma wiedzę w zakresie otwartych danych w gospodarce cyfrowej; zna dokumenty unijne i prawo krajowe w tym zakresie na poziomie podstawowym.
Na ocenę 4, 4,5: student ma wiedzę w zakresie otwartych danych w gospodarce cyfrowej; zna dokumenty unijne i prawo krajowe w tym zakresie na poziomie dobrym.
Na ocenę 5: student ma wiedzę w zakresie otwartych danych w gospodarce cyfrowej; zna dokumenty unijne i prawo krajowe w tym zakresie na poziomie bardzo dobrym.
Kompetencje i umiejętności będą oceniane w związku z przygotowywaniem projektu
Efekt kształcenia: BwGC_U12: student potrafi wykorzystać́ narzędzia informatyczne w procesie dydaktycznym, w tym w przygotowaniu projektu.
Na ocenę 2: student nie potrafi wykorzystać́ narzędzia informatyczne w procesie dydaktycznym, w tym w przygotowaniu projektu.
Na ocenę 3, 3,5: student potrafi wykorzystać́ narzędzia informatyczne w procesie dydaktycznym, w tym w przygotowaniu projektu na poziomie podstawowym.
Na ocenę 4, 4,5: student potrafi wykorzystać́ narzędzia informatyczne w procesie dydaktycznym, w tym w przygotowaniu projektu na poziomie dobrym.
Na ocenę 5: student potrafi wykorzystać́ narzędzia informatyczne w procesie dydaktycznym, w tym w przygotowaniu projektu na poziomie bardzo dobrym.
Efekt kształcenia: BwGC_K01, student jest gotów do rozwiazywania konkretnych problemów samodzielnie lub w grupie,
Na ocenę 2: student nie jest gotów do rozwiazywania konkretnych problemów samodzielnie lub w grupie,
Na ocenę 3, 3,5: student jest gotów do rozwiazywania konkretnych problemów samodzielnie lub w grupie na poziomie podstawowym.
Na ocenę 4, 4,5: student jest gotów do rozwiazywania konkretnych problemów samodzielnie lub w grupie na poziomie dobrym.
Na ocenę 5: jest gotów do rozwiazywania konkretnych problemów samodzielnie lub w grupie na poziomie bardzo dobrym.
Efekt kształcenia: BwGC_K06 student jest gotów do podejmowania zadań w obszarze gospodarki cyfrowej przy realizacji projektów w sposób przedsiębiorczy i z poszanowaniem zasad etycznych
Na ocenę 2: student nie jest gotów do podejmowania zadań w obszarze gospodarki cyfrowej przy realizacji projektów w sposób przedsiębiorczy i z poszanowaniem zasad etycznych
Na ocenę 3, 3,5: student jest gotów do podejmowania zadań w obszarze gospodarki cyfrowej przy realizacji projektów w sposób przedsiębiorczy i z poszanowaniem zasad etycznych
na poziomie podstawowym.
Na ocenę 4, 4,5: student jest gotów do podejmowania zadań w obszarze gospodarki cyfrowej przy realizacji projektów w sposób przedsiębiorczy i z poszanowaniem zasad etycznych
na poziomie dobrym.
Na ocenę 5: jest gotów do podejmowania zadań w obszarze gospodarki cyfrowej przy realizacji projektów w sposób przedsiębiorczy i z poszanowaniem zasad etycznych na poziomie bardzo dobrym.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: