Pedagogika wczesnoszkolna WNP-PPW-PWC-EK-1
Celem przedmiotu jest:
- zapoznanie studenta z problematyką pedagogiki wczesnoszkolnej, uzyskaniu pogłębionej wiedzy o jej źródłach, funkcjach, zadaniach oraz paradygmatach badawczych, dyskursach.
- nabyciu umiejętności wykorzystywania wiedzy teoretycznej z zakresu pedagogiki wczesnoszkolnej w celu analizowania i interpretacji konkretnych procesów i zjawisk w zakresie edukacji i wychowania dziecka w młodszym wieku szkolnym.
- kształtowanie kompetencji stawania się twórczym i odpowiedzialnym nauczycielem dzieci.
Dyscyplina naukowa, do której odnoszą się efekty uczenia się
E-Learning
W cyklu 2021/22_L: E-Learning (pełny kurs) | W cyklu 2020/21_L: E-Learning (pełny kurs) z podziałem na grupy |
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Poziom przedmiotu
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
W3 -student zna paradygmaty wczesnej edukacji, ich uwarunkowania i konsekwencje przyjętych założeń teoretycznych w pracy z dzieckiem w środowisku szkolnym; wyzwania, zadania i funkcje pedagogiki wczesnoszkolnej.
W4 -student zna specyfikę przedmiotową i metodologiczną pedagogiki wczesnoszkolnej; główne szkoły, orientacje badawcze, strategie i metody badań; mapę stanowisk i podejść metodologicznych; zasady i normy etyczne projektowania i realizacji badań w zakresie pedagogikiwczesnoszkolnej.
U03 - student potrafi wnikliwie, refleksyjnie obserwować, analizować i diagnozować sytuacje i zdarzenia pedagogiczne, z wykorzystaniem zdobytej wiedzy w obszarze pedagogiki wczesnoszkolnej
U04 - student potrafi projektować i prowadzić działania pedagogiczne, rozpoznawać potrzeby, możliwości i uzdolnienia każdego ucznia w młodszym wieku szkolnym, realizować i oceniać spersonalizowane programy kształcenia i wychowania.
K2 - student prezentuje postawę gotowości do kształtowania właściwych zachowań i postaw uczniów wobec świata zewnętrznego, w tym wobec kultury i sztuki.
OPIS ECTS:
udział w zajęciach - 30 godz.
czytanie literatury - 25 godz
przygotowanie referatu/ prezentacji - 15 godz.
przygotowanie projektu zespołowego - 5 godz
konsultacje - 5 godz.
Razem: 80 godz. = 3 ECTS
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: