Emisja głosu WNP-P-PPN-EG
Celem przedmiotu jest zapoznanie studenta z zagadnieniami związanymi z emisję głosu, czyli budową, działaniem i ochroną narzędzi mowy i zasad emisji głosu, student nabywa umiejętności posługiwania się zgodnie z zasadami aparatem emisji głosu, student nabywa umiejętności stosowania zasad poprawności językowej, koryguje błędy językowe i doskonali aparat emisji głosu.
W cyklu 2024/25_Z:
|
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Opis nakładu pracy studenta w ECTS
Poziom przedmiotu
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Wymagania wstępne
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Efekty w zakresie umiejętności:
PP-ZJ_1 charakteryzuje zagadnienia związane z emisją głosu,
analizuje budowę narządzi mowy, omawia działanie narzędzi mowy, rozpoznaje części aparatu artykulacyjnego, fonacyjnego i oddechowego, wyjaśnia zasady emisji głosu.
PP_ZJ_2 posługuje się zgodnie z zasadami aparatem emisji głosu.
Efekty w zakresie kompetencji społecznych:
PP_ZJ_3 stosuje zasady poprawności językowej, koryguje błędy językowe i doskonali aparat artykulacji głosu, rozpoznaje błędy językowe i wyjaśnia na czym one polegają
Kryteria oceniania
Przedmiot kończy się zaliczeniem na ocenę.
Na ocenę bdb student potrafi poprawnie scharakteryzować całą budowę i działanie narzędzi mowy, zna zasady higieny głosu i potrafi zastosować tę wiedzę w praktyce, zna zasady emisji głosu i potrafi zastosować je w praktyce, wypowiada się, przestrzegając zasad poprawności językowej.
Na ocenę db student potrafi scharakteryzować całą budowę i działanie narzędzi mowy, zna zasady higieny głosu i potrafi zastosować tę wiedzę w praktyce, zna zasady emisji głosu, lecz w praktyce nie umie w pełni ich zastosować, wypowiada się, przestrzegając zasad poprawności językowej.
Na ocenę dst student potrafi scharakteryzować częściowo poprawnie budowę i opisać działanie narzędzi mowy, zna zasady higieny głosu i potrafi zastosować tę wiedzę w praktyce, zna zasady emisji głosu, lecz w praktyce nie umie w pełni ich zastosować, wypowiada się, nie zawsze przestrzegając zasad poprawności językowej.
Na ocenę ndst student nie potrafi scharakteryzować poprawnie budowy i opisać działania narzędzi mowy, nie zna zasad higieny głosu i nie potrafi zastosować tej wiedzy w praktyce, nie zna zasad emisji głosu i nie potrafi ich zastosować w praktyce, jego wypowiedzi nie są zgodne z zasadami poprawnej polszczyzny.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: