Seminarium naukowe: Ks. prof. UKSW dr hab. Tomasz Gałkowski WK-SM-5-Z-Gałkowski
Celem zajęć seminaryjnych na V roku studiów jest zgłębienie tematyki dotyczącej przygotowywanej pracy magisterskiej. Studenci ponadto włączają się w dyskusję i argumentację przedstawianych propozycji i rozwiązań naukowych prezentowanych przez innych uczestników seminarium oraz włączają się w dyskusję i analizę tematów proponowanych przez prowadzącego seminarium.
Uwieńczeniem zajęć seminaryjnych jest przygotowanie do obrony pracy magisterskiej.
Dyscyplina naukowa, do której odnoszą się efekty uczenia się
E-Learning
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Opis nakładu pracy studenta w ECTS
Poziom przedmiotu
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Wymagania wstępne
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
WIEDZA
PK_W09 - student zna podstawowe metody pozyskiwania niezbędnych danych dla pogłębionej analizy zjawisk prawnych, a w szczególności zjawisk prawno-kanonicznych, zgodnie z wybraną specjalnością.
PK_W10 - student posiada wiedzę w zakresie metod prawa kanonicznego.
PK_W11 - student ma rozszerzoną wiedzę o sposobach rozwiązywania praktycznych kwestii prawnych na podstawie obowiązujących norm prawa
PK_W12 - student posiada wiedzę w zakresie zasad i norm etycznych. obowiązujących w nauce i podejmowaniu pracy związanej ze stosowaniem prawa kanonicznego.
UMIEJĘTNOŚCI
PK_U08 - student posiada umiejętność rozumienia i analizowania zjawisk prawnych i kanonistycznych, ich oceny z zastosowaniem metod badawczych
PK_U10 - student posiada umiejętność przygotowania wystąpienia ustnego, przedkładania i uzasadniania własnego stanowiska, prowadzenia debaty w zakresie wybranej problematyki zagadnienia naukowego.
PK_U14 - student potrafi kreatywnie współdziałać i pracować w grupie, przyjmując w niej różne role
KOMPETENCJE
PK_02 - student potrafi wykorzystywać swoją wiedzę prawniczą do opisu i właściwego analizowania procesów i zjawisk w ramach kanonistyki, formułować własne opinie na dany temat, stawiać proste hipotezy badawcze i je weryfikować.
PK_03 - student potrafi prognozować procesy i zjawiska prawne z wykorzystaniem metod i narzędzi w zakresie prawa kanonicznego.
PK_09 - student posiada umiejętność przygotowania różnych prac pisemnych w zakresie poruszanego problemu naukowego.
Kryteria oceniania
1. Obecność na seminariach.
2. Samodzielne i zespołowe prowadzenie badań w ramach wspólnego projektu i własnej rozprawy magisterskiej.
3. Ocena wykonania wspólnych projektów.
4. Prezentacja wyników własnej kwerendy naukowej z zakresu rozprawy magisterskiej.
5. Aktywność podczas dyskusji.
Literatura
Literatura podawana jest studentom w bieżącym cyklu nauczania przedmiotu i zamieszczona w aktualnym na każdy semestr opisie przedmiotu.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: