Władza administracyjna w Kościele WK-P-WK
Wykład obejmuje następujący zakres tematyczny: organy władzy administracyjnej w Kościele powszechnym; organy władzy administracyjnej w Kościołach partykularnych; ponaddiecezjalne organy władzy administracyjnej w Kościołach partykularnych.
E-Learning
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Poziom przedmiotu
Typ przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
W zakresie wiedzy (EK 1-3):
EK 1 - student zna podstawową terminologię z zakresu władzy administracyjnej w Kościele.
EK 2 - student posiada uporządkowaną znajomość podstawowych zagadnień z zakresu władzy administracyjnej w Kościele.
EK 3 - student posiada wiedzę pozwalająca mu na scharakteryzowanie władzy administracyjnej w Kościele.
W zakresie umiejętności (EK 4-6):
EK 4 - student potrafi interpretować normy prawne dotyczące władzy administracyjnej w Kościele.
EK 5 - student potrafi znaleźć i właściwie wykorzystać bibliografię na temat władzy administracyjnej w Kościele.
EK 6 - student potrafi sformułować, pisemnie i ustnie, zagadnienia prawne z zakresu władzy administracyjnej w Kościele.
W zakresie kompetencji (EK 7-8):
EK 7 - student potrafi zaplanować i zorganizować indywidualną pracę mającą na celu przyswojenie treści z zakresu władzy administracyjnej w Kościele.
EK 8 - student aktywnie angażuje się podczas prowadzonych zajęć, uczestniczy w dyskusji, formułuje poprawne wypowiedzi oraz uwagi.
ECTS [1 ECTS - 30 (25) godz.]
- udział w wykładzie - 4 godz.
- przygotowanie do zajęć - 10 godz.
- indywidualna lektura literatury przedmiotu - 20 godz.
- przygotowanie do egzaminu - 10 godz.
- konsultacje - 5 godz.
Suma godzin - 50; Liczba ECTS - 2
Kryteria oceniania
W zakresie wiedzy (EK 1-3):
- NZAL - student nie zna podstawowej terminologii z zakresu władzy administracyjnej w Kościele; nie posiada uporządkowanej znajomości podstawowych zagadnień z zakresu władzy administracyjnej w Kościele; nie posiada wiedzy pozwalająca mu na scharakteryzowanie władzy administracyjnej w Kościele.
- ZAL - student zna podstawową terminologię z zakresu władzy administracyjnej w Kościele; posiada uporządkowaną znajomość podstawowych zagadnień z zakresu władzy administracyjnej w Kościele; posiada wiedzę pozwalająca mu na scharakteryzowanie władzy administracyjnej w Kościele.
W zakresie umiejętności (EK 4-6):
- NZAL - student nie potrafi interpretować norm prawnych dotyczących władzy administracyjnej w Kościele; nie potrafi znaleźć i właściwie wykorzystać bibliografii na temat władzy administracyjnej w Kościele; nie potrafi sformułować, pisemnie i ustnie, zagadnień prawnych z zakresu władzy administracyjnej w Kościele.
- ZAL - student potrafi interpretować normy prawne dotyczące władzy administracyjnej w Kościele; potrafi znaleźć i właściwie wykorzystać bibliografię na temat władzy administracyjnej w Kościele; potrafi sformułować, pisemnie i ustnie, zagadnienia prawne z zakresu władzy administracyjnej w Kościele.
W zakresie kompetencji (EK 7-8):
- NZAL - student nie potrafi zaplanować i zorganizować indywidualnej pracy mającej na celu przyswojenie treści z zakresu władzy administracyjnej w Kościele; student nie angażuje się podczas prowadzonych zajęć, nie uczestniczy w dyskusji, nie formułuje poprawnych wypowiedzi oraz uwag.
- ZAL - student potrafi zaplanować i zorganizować indywidualną pracę mającą na celu przyswojenie treści z zakresu władzy administracyjnej w Kościele; aktywnie angażuje się podczas prowadzonych zajęć, uczestniczy w dyskusji, formułuje poprawne wypowiedzi oraz uwagi.
Literatura
1. J. Krukowski, Prawo administracyjne w Kościele, Warszawa 2011, s. 95-258.
2. T. Pawluk, Prawo kanoniczne według Kodeksu Jana Pawła II, Olsztyn 2010, t. 2, s. 104-263.
3. G. Leszczyński, Kościelna procedura administracyjna w Kodeksie Prawa Kanonicznego Jana Pawła II, Warszawa 2008, s. 11-23.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: