Przedsiębiorczość w kulturze WH-KUZ-I-3-PrzedKult
Celami przedmiotu są : uświadomienie zmian zachodzących w rozumieniu znaczenia pojęcia przedsiębiorczości, także osoby przedsiębiorcy na przestrzeni wieków. Ważnym aspektem rozważań będą kwestie związane z kulturą przedsiębiorczości oraz jej wpływem na ekonomiczną i pozaekonomiczną, w tym kulturową kondycję wspólnoty. Interesować nas będzie kultura przedsiębiorczości i jej wpływ na kulturę organizacji; polska kultura przedsiębiorczości i jej oddziaływanie na funkcjonowanie publicznych i prywatnych instytucji kultury. Wreszcie rola państwa w kreowaniu kultury przedsiębiorczości i dbałość o przedsiębiorczość w kulturze. Zajmiemy się także kwestiami, związanymi z etyką biznesu.
Dyscyplina naukowa, do której odnoszą się efekty uczenia się
E-Learning
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Opis nakładu pracy studenta w ECTS
Poziom przedmiotu
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Wymagania wstępne
Koordynatorzy przedmiotu
Kryteria oceniania
Obecność, aktywne uczestnictwo w dyskusjach wokół podejmowanych problemów, zalecanych lektur czy omawianych studiów przypadku.
-na ocenę niedostateczną (2): student nie potrafi w najprostszy nawet sposób przedstawić podstawowych zagadnień związanych z istotą przedsiębiorczości w kulturze i kultura przedsiębiorczości
-na ocenę dostateczną (3): student posiada uporządkowaną i rozbudowaną orientację w kwestiach związanych z organizacją i funkcjonowaniem instytucji kultury oraz branży kultury w Polsce oraz jej związków z ideą przedsiębiorczości a także potrafi objaśnić związek przyczynowo-skutkowy , jaki zachodzi (lub nie) między tymi obszarami (K_W17)
-na ocenę dobrą (4): student ma pogłębioną wiedzę w zakresie metodologii badań właściwych naukom humanistycznym i wybranym naukom społecznym (w zakresie odpowiadającym multidyscyplinarności wiedzy o kulturze), co pozwala mu właściwie opisać i ocenić zjawisko przedsiębiorczości w kulturze na wybranych przykładach (K_W02)
-na ocenę bardzo dobrą (5): student ma pogłębioną wiedzę o powiązanych dziedzinach nauki i dyscyplin naukowych, właściwych dla kulturoznawstwa z innymi dziedzinami nauki i dyscyplinami naukowymi obszaru nauk humanistycznych oraz częściowo nauk społecznych, pozwalające na integrowanie perspektyw właściwych dla kilku dyscyplin naukowych, dzięki czemu rozumie, potrafi opisać i zinterpretować zagadnienia problematykę przedsiębiorczości w kulturze w perspektywie historycznej, ekonomicznej, aksjologicznej i kulturowej.
Praktyki zawodowe
Nie przewidziano.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: