Dyplomacja kulturalna WH-KU-M-I-2-DyplKult
Celem zajęć jest przekazanie studentom wiedzy z zakresu dyplomacji publicznej, w tym szczególnie dyplomacji kulturalnej, rozumianej jako promocja Polski za granicą.
Dyscyplina naukowa, do której odnoszą się efekty uczenia się
E-Learning
W cyklu 2020/21_Z: E-Learning (pełny kurs) z podziałem na grupy | W cyklu 2021/22_Z: E-Learning (pełny kurs) z podziałem na grupy | W cyklu 2022/23_Z: E-Learning (pełny kurs) |
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Opis nakładu pracy studenta w ECTS
Poziom przedmiotu
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
W cyklu 2020/21_Z: | W cyklu 2022/23_Z: |
Efekty kształcenia
KU1_W10
KU1_U10
KU1_K06
Student:
- zna podstawowe pojęcia (dyplomacja, dyplomacja publiczna, dyplomacja kulturalna), teorie i zasady postępowania zgodnie z obszarem przedmiotowym realizowanego modułu kształcenia (zarządzanie kulturą) (KU1_W10);
- potrafi samodzielnie organizować proces uczenia się, uzupełniania informacji oraz doskonalenia kompetencji zawodowych, wykorzystując wiedzę
zdobytą w ramach realizowanego modułu kształcenia (zarządzanie kulturą) (KU1_U10). Porównuje informacje dotyczące dyplomacji kulturalnej poszczególnych państw, porządkuje znalezione informacje źródłowe, opracowuje studium przypadku jako pracę zaliczeniowa;
- jest gotów do zastosowania wiedzy i umiejętności
zdobytych podczas realizacji wybranego modułu kształcenia (zarządzanie kulturą) przy planowaniu działalności zawodowej i aktywności na rzecz środowiska społecznego. (KU1_K06) Dyskutuje, zachowuje otwartość na poglądy innych osób i narodów, wyciąga wnioski z analizowanych dokumentów źródłowych i omawianych studiów przypadków (projektów kulturalnych służących dyplomacji państw).
Kryteria oceniania
Ocena końcowa przedmiotu jest sumą składającą się z aktywności na zajęciach i pracy zaliczeniowej (tekstu lub prezentacji)
Na ocenę bardzo dobrą, student:
- zna wszystkie podstawowe pojęcia teorie i zasady postępowania z zakresu dyplomacji kulturalnej i potrafi podać przykłady dla każdego z nich(KU1_W10);
- potrafi samodzielnie i skutecznie organizować proces uczenia się, uzupełniania informacji oraz doskonalenia kompetencji zawodowych z zakresu dyplomacji kulturalnej wykorzystując wiedzę z zarządzania kulturą (KU1_U10).
- jest gotów do efektywnego zastosowania wiedzy i umiejętności
zdobytych w ramach zajęć z dyplomacji kulturalnej przy planowaniu działalności zawodowej i aktywności na rzecz środowiska społecznego. (KU1_K06) .
Na ocenę dobrą: student
- zna większość podstawowych pojęć, teorii i zasad postępowania z zakresu dyplomacji kulturalnej i potrafi podać przykłady niektórych z nich (KU1_W10);
- potrafi samodzielnie organizować proces uczenia się, uzupełniania informacji oraz doskonalenia kompetencji zawodowych z zakresu dyplomacji kulturalnej, wykorzystując wiedzę z zarządzania kulturą (KU1_U10).
- jest gotów do częściowego zastosowania wiedzy i umiejętności
zdobytych w ramach zajęć z dyplomacji kulturalnej przy planowaniu działalności zawodowej i aktywności na rzecz środowiska społecznego. (KU1_K06) .
Na ocenę dostateczną: student:
- zna część podstawowych pojęć, teorii i zasad postępowania z zakresu dyplomacji kulturalnej (KU1_W10);
- potrafi w stopniu podstawowym samodzielnie organizować proces uczenia się, uzupełniania prostych informacji oraz wykorzystuje zdobyte kompetencje zawodowe z zakresu dyplomacji kulturalnej, (KU1_U10).
- jest w stopniu podstawowym gotów do zastosowania części wiedzy i umiejętności zdobytych w ramach zajęć z dyplomacji kulturalnej przy planowaniu działalności zawodowej i aktywności na rzecz środowiska społecznego. (KU1_K06) .
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: