Expressing Melancholy in Literature and Art WH-KON-ExprMel
The main aim of a course is to provide a broad introduction to melancholy. Student has an opportunity to rethink, explore and understand more deeply melancholy from different perspectives and disciplines.
Student reads texts and studies (brief but important excerpts) with comprehension (in English) and can take part in discussion. Student can present the state of research.
Student can appreciate more deeply that art transcends national boundaries.
Dyscyplina naukowa, do której odnoszą się efekty uczenia się
E-Learning
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Opis nakładu pracy studenta w ECTS
Poziom przedmiotu
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Student
FP1_W07 - zna dorobek literatury powszechnej, rozumie
terminologię humanistyczną dotyczącą omawianych zagadnień
FP1_U01 - potrafi wyszukiwać, analizować, oceniać i selekcjonować
informacje niezbędne do dziejów i sposobów wyrażania melancholii
FP1_U02 - potrafi formułować problemy badawcze, referować literaturę
przedmiotu, dobrać metody i narzędzia badawcze,
merytorycznie uzasadniać swoje stanowisko, wykorzystując
poglądy własne oraz innych autorów, i formułować wnioski podczas dyskusji na zajęciach, prezentacji wybranego zagadnienia
FP1_K01 - jest gotów do krytycznej oceny posiadanej wiedzy
literaturoznawczej i konfrontowania jej z najnowszymi
ustaleniami oraz zasięgania opinii ekspertów, a także ciągłego
podnoszenia jej poziomu
Kryteria oceniania
Na ocenę dostateczną
student wymienia i prezentuje większość omawianych dzieł i zagadnień. Student formułuje podstawowe opinie o omawianej literaturze w oparciu o znajomość problematyki reprezentatywnych dzieł i dokonuje elementarnej historycznoliterackiej analizy tekstów z uwzględnieniem wskazanych kontekstów. Student dostatecznie posługuje się terminami i pojęciami wprowadzonymi na zajęciach.
Na ocenę dobrą
student wymienia i prezentuje większość omawianych dzieł i zagadnień. Student formułuje opinie o omawianej literaturze w oparciu o znajomość problematyki reprezentatywnych dzieł i dokonuje historycznoliterackiej analizy tekstów. Student posługuje się terminami i pojęciami wprowadzonymi na zajęciach.
Na ocenę bardzo dobrą
student wymienia i prezentuje omawiane dzieła i zagadnienia, sprawnie rozróżnia główne dzieła, nurty i prądy związane z ekspresją melancholii. Student umiejętnie formułuje opinie o literaturze w oparciu o bardzo dobrą znajomość problematyki reprezentatywnych dzieł i dokonuje historycznoliterackiej analizy tekstów. Student umiejętnie posługuje się terminami i pojęciami wprowadzonymi podczas zajęć.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: