Analiza dzieła literackiego I WH-F-FW-II-1-AnDzLit
Ćwiczenia poświęcone analizie i interpretacji tekstu literackiego przynależnego do współczesnej literatury włoskiej, z wykorzystaniem specjalistycznej wiedzy i terminologii teoretycznoliterackiej. Zajęcia mają na celu uwrażliwienie Studenta na sens dzieła literackiego i wykształcenie umiejętności opisu budowy tekstu oraz funkcji wykorzystanych w dziele środków artystycznego wyrazu. Zakładają konieczność zapoznania się ze wskazanymi dziełami literatury włoskiej oraz zalecaną literaturą przedmiotową, pozwalającego na wspólne twórcze omówienie i analizę tekstów podczas zajęć.
E-Learning
W cyklu 2023/24_Z: E-Learning (pełny kurs) z podziałem na grupy | W cyklu 2021/22_Z: E-Learning (pełny kurs) z podziałem na grupy | W cyklu 2022/23_Z: E-Learning (pełny kurs) |
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Opis nakładu pracy studenta w ECTS
Poziom przedmiotu
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Wymagania wstępne
Koordynatorzy przedmiotu
W cyklu 2023/24_Z: | W cyklu 2022/23_Z: | W cyklu 2021/22_Z: |
Efekty kształcenia
Student ma uporządkowaną̨ wiedzę szczegółową̨ z zakresu literatury i historii literatury w języku włoskim i posługuje się̨ zaawansowaną terminologią, metodologią i teoriami wykorzystywanymi w tej dziedzinie [FW2_W03].
Student potrafi posługiwać́ się̨ uznanymi w neofilologii, jak i w całym obszarze nauk humanistycznych metodami pracy z tekstem, potrafi je krytycznie oceniać́ i modyfikować [FW2_U04].
Student potrafi dokonać́ pogłębionej literaturoznawczej analizy wybranego utworu literackiego przynależnego do współczesnej literatury włoskiej i umieścić dzieło w szerszym kontekście historyczno‐kulturowym [FW2_U05].
Student jest gotów do uznawania wartości i aktualności dziedzictwa kulturowego studiowanego obszaru oraz epoki [FW2_K03].
2 ECTS
30 h – aktywny udział w zajęciach i prowadzonych podczas zajęć dyskusjach
25 h – przygotowanie do zajęć, lektura wskazanych tekstów
5 h – przygotowanie do zaliczenia końcowego
Kryteria oceniania
Zaliczenie w formie ustnej na ocenę.
Ocena ciągła aktywności na zajęciach oraz bieżącego przygotowania do zajęć.
Na ocenę dostateczną Student Student ma dość dobrze uporządkowaną̨ wiedzę szczegółową̨ z zakresu literatury i historii literatury w języku włoskim i dość dobrze posługuje się̨ zaawansowaną terminologią, metodologią i teoriami wykorzystywanymi w tej dziedzinie [FW2_W03]; Student potrafi dostatecznie posługiwać́ się̨ uznanymi w neofilologii, jak i w całym obszarze nauk humanistycznych metodami pracy z tekstem, potrafi je krytycznie oceniać́ i modyfikować [FW2_U04]; Student potrafi dokonać́ dość dobrej literaturoznawczej analizy wybranego utworu literackiego przynależnego do współczesnej literatury włoskiej i umieścić dzieło w szerszym kontekście historyczno‐kulturowym [FW2_U05]; Student jest gotów do uznawania wartości i aktualności dziedzictwa kulturowego studiowanego obszaru oraz epoki [FW2_K03].
Na ocenę dobrą Student Student ma dobrze uporządkowaną̨ wiedzę szczegółową̨ z zakresu literatury i historii literatury w języku włoskim i dobrze posługuje się̨ zaawansowaną terminologią, metodologią i teoriami wykorzystywanymi w tej dziedzinie [FW2_W03]; Student potrafi dobrze posługiwać́ się̨ uznanymi w neofilologii, jak i w całym obszarze nauk humanistycznych metodami pracy z tekstem, potrafi je krytycznie oceniać́ i modyfikować [FW2_U04]; Student potrafi dokonać́ zadowalającej literaturoznawczej analizy wybranego utworu literackiego przynależnego do współczesnej literatury włoskiej i umieścić dzieło w szerszym kontekście historyczno‐kulturowym [FW2_U05]; Student jest gotów do uznawania wartości i aktualności dziedzictwa kulturowego studiowanego obszaru oraz epoki [FW2_K03].
Na ocenę bardzo dobrą Student Student ma znakomicie uporządkowaną̨ wiedzę szczegółową̨ z zakresu literatury i historii literatury w języku włoskim i bardzo dobrze posługuje się̨ zaawansowaną terminologią, metodologią i teoriami wykorzystywanymi w tej dziedzinie [FW2_W03]; Student potrafi bez trudności posługiwać́ się̨ uznanymi w neofilologii, jak i w całym obszarze nauk humanistycznych metodami pracy z tekstem, potrafi je krytycznie oceniać́ i modyfikować [FW2_U04]; Student potrafi dokonać́ bardzo dobrej literaturoznawczej analizy wybranego utworu literackiego przynależnego do współczesnej literatury włoskiej i sprawnie umieścić dzieło w szerszym kontekście historyczno‐kulturowym [FW2_U05]; Student jest w pełni gotów do uznawania wartości i aktualności dziedzictwa kulturowego studiowanego obszaru oraz epoki [FW2_K03].
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: