Warsztat rozwoju kompetencji badawczych WF-PS-N-WRKB
Jeszcze nie wprowadzono opisu dla tego przedmiotu...
E-Learning
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Szczegółowe efekty kształcenia:
Umiejętność zarządzania projektem badawczym, od etapu przygotowywania jego planu, przez realizację, po prezentację jego wyników. W szczególności w trakcie kursu będą kształcone następujące umiejętności i kompetencje: definiowania problemów badawczych i stawiania pytań badawczych; wyszukiwania i syntezy informacji (literatury oraz danych); dopasowania metody analizy danych do postawionego pytania badawczego; umiejętności związane z praktycznymi aspektami prowadzenia badań; przygotowania raportu z badań oraz komunikowania wyników badań do różnych grup odbiorców.
ECTS:
Udział w warsztatach - 30 godzin
Prace domowe - 25 godzin
Indywidualne konsultacje, omówienie prac domowych - 5 godzin
Razem: 60 godzin = 2 ECTS
Kryteria oceniania
Warunkiem uzyskania oceny pozytywnej jest obecność i aktywność w tracie zajęć oraz poprawne wykonanie prac domowych, zadanych w toku semestru.
Obecność na zajęciach: Ze względu na zblokowany i warsztatowy charakter zajęć, dopuszczalna jest jedna nieobecność w semestrze; w przypadku większej liczby nieobecności, konieczne będzie wykonanie dodatkowej pracy domowej, związanej z tematyką opuszczonych zajęć.
Prace domowe: W takcie semestru Studenci otrzymają trzy prace domowe, w których powinni wykazać się następującymi umiejętnościami i kompetencjami:
- Umiejętność definiowania i uzasadniania problemu badawczego i stawiania pytań badawczych;
- Umiejętność doboru odpowiednich metod statystycznych analizy danych;
- Umiejętność odpowiedniej prezentacji danych i wyników badań empirycznych.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: