Seminarium licencjackie 3 WF-FI-12-SL3-PI21
Na seminarium są omawiane w zagadnienia stanowiące przedmiot egzaminu dyplomowego. Konsultacje mają przygotować studenta do zdania egzaminu dzięki dokładnemu i wszechstronnemu omówieniu odpowiedzi na tezy egzaminacyjne. Na zajęciach konsultowane są kwestie dotyczące pracy licencjackiej, zarówno od strony formalnej, jak i merytorycznej.
E-Learning
Opis nakładu pracy studenta w ECTS
Poziom przedmiotu
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Wymagania wstępne
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Po ukończeniu kursu student zna i rozumie zależności między głównymi subdyscyplinami filozoficznymi, zna i rozumie historyczny charakter kształtowania się idei filozoficznych, potrafi wyszukiwać, analizować, oceniać, selekcjonować i wykorzystywać informacje ze źródeł pisanych i elektronicznych, potrafi samodzielnie zdobywać wiedzę, potrafi stosować podstawowe zasady logiki oraz typowe strategie argumentacyjne, potrafi przytaczać główne tezy badanych wypowiedzi filozoficznych stosownie do ich istotności, jest gotów do samodzielnego formułowania propozycji rozwiązania nowych problemów na podstawie ich twórczej analizy z uwzględnieniem kontekstu sytuacyjnego.
Kryteria oceniania
Ocena bardzo dobra - napisana praca licencjacka na przedmiotowym poziomie zaawansowanym oraz umiejętność odpowiedzi na wszystkie tezy egzaminu licencjackiego
Ocena dobra - napisana praca licencjacka na przedmiotowym poziomie średniozaawansowanym oraz umiejętność odpowiedzi na wszystkie tezy egzaminu licencjackiego.
Ocena dostateczna - napisana praca licencjacka na przedmiotowym poziomie średniozaawansowanym oraz umiejętność odpowiedzi na niektóre tezy egzaminu licencjackiego
Ocena niedostateczna - nieskończona praca licencjacka lub praca napisana na niskim poziomie merytorycznym oraz nieumiejętność odpowiedzi na większość tez egzaminu licencjackiego.
Literatura
Bocheński J. M. Logika i filozofia, Warszawa 1993.
Łukasiewicz J., Logika i metafizyka, Warszawa 1998.
Kłósak K., Z teorii i metodologii filozofii przyrody, Poznań 1980.
Kamiński S., Krąpiec M. A., Z teorii i metodologii metafizyki, Lublin 1994.
Drewnowski J. F., Filozofia i precyzja, Lublin 1996.
W cyklu 2022/23_L:
Bocheński J. M. Logika i filozofia, Warszawa 1993. |
W cyklu 2023/24_L:
Arystoteles, Analityki wtóre, (fragmenty). |
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: