Biomonitoring środowiska miejskiego WB-IS-II-12-36
Treści merytoryczne obejmują podstawowe wiadomości związane z biomonitoringiem różnych elementów środowiska (np. powietrza atmosferycznego, środowiska glebowego czy wód). Obejmują także charakterystykę organizmów wskaźnikowych oraz wpływ zanieczyszczeń środowiska na omawiane organizmy. Na zajęciach poruszane będą także zagadnienia dotyczące oddziaływania substancji chemicznych na środowisko.
Dyscyplina naukowa, do której odnoszą się efekty uczenia się
E-Learning
W cyklu 2023/24_Z: E-Learning | W cyklu 2020/21_L: E-Learning | W cyklu 2019/20_L: E-Learning z podziałem na grupy | W cyklu 2024/25_Z: E-Learning |
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Opis nakładu pracy studenta w ECTS
Poziom przedmiotu
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Wymagania wstępne
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Przedmiotowe efekty uczenia się w zakresie wiedzy:
Efekt przedmiotowy 1 (IS2P_W01). Student zna i rozumie w pogłębionym stopniu zagadnienia związane z biomonitoringiem środowiska miejskiego.
Kryteria oceniania
Kryteria oceniania w zakresie wiedzy
Student w zakresie wiedzy:
- na ocenę 2 (ndst.) nie zna i nie rozumie wybranych zagadnień związanych z biomonitoringiem środowiska miejskiego.
- na ocenę 3 (dst.) na dostatecznym poziomie zna i rozumie wybrane zagadnienia związane z biomonitoringiem środowiska miejskiego.
na ocenę 4 (db.) na dobrym poziomie zna i rozumie wybrane zagadnienia związane z biomonitoringiem środowiska miejskiego.
- na ocenę 5 (bdb.) doskonale zna i rozumie wybrane zagadnienia związane z biomonitoringiem środowiska miejskiego.
Praktyki zawodowe
Nie dotyczy
Więcej informacji
Więcej informacji o poziomie przedmiotu, roku studiów (i/lub semestrze) w którym się odbywa, o rodzaju i liczbie godzin zajęć - szukaj w planach studiów odpowiednich programów. Ten przedmiot jest związany z programami:
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: