Technologie pozyskiwania i zagospodarowania biomasy WB-IS-II-11-38-P
Celem przedmiotu jest zapoznanie studenta z zagadnieniami związanymi z sposobami pozyskiwania i technologiami zagospodarowania biomasy.
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Opis nakładu pracy studenta w ECTS
Poziom przedmiotu
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
W cyklu 2022/23_L: | W cyklu 2023/24_L: |
Efekty kształcenia
Wykłady:
Przedmiotowe efekty uczenia się w zakresie wiedzy:
Efekt przedmiotowy 1. student zna i rozumie w pogłębionym stopniu zagadnienia z zakresu gospodarki wodnościekowej, rekultywacji gruntów, procesów uzdatniania wody i oczyszczania ścieków, procesów mikrobiologicznych, gospodarki odpadami, w tym sposoby pozyskiwania i technologiami zagospodarowania biomasy.
Ćwiczenia:
Przedmiotowe efekty kształcenia w zakresie umiejętności:
Efekt przedmiotowy 2. student potrafi stosować zaawansowane techniki i narzędzia badawcze inżynierii środowiska w procesach biologicznych i chemicznych, w tym przy pozyskiwaniu i technologiach zagospodarowania biomasy.
Kryteria oceniania
Kryteria oceniania w zakresie wiedzy:
Na ocenę 2 (ndst) student miernie zna i rozumie w pogłębionym stopniu zagadnienia z zakresu gospodarki wodnościekowej, rekultywacji gruntów, procesów uzdatniania wody i oczyszczania ścieków, procesów mikrobiologicznych, gospodarki odpadami, w tym sposoby pozyskiwania i technologiami zagospodarowania biomasy.
Na ocenę 3 (dst) student dostatecznie zna i rozumie w pogłębionym stopniu zagadnienia z zakresu gospodarki wodnościekowej, rekultywacji gruntów, procesów uzdatniania wody i oczyszczania ścieków, procesów mikrobiologicznych, gospodarki odpadami, w tym sposoby pozyskiwania i technologiami zagospodarowania biomasy.
Na ocenę 4 (db) student dobrze zna i rozumie w pogłębionym stopniu zagadnienia z zakresu gospodarki wodnościekowej, rekultywacji gruntów, procesów uzdatniania wody i oczyszczania ścieków, procesów mikrobiologicznych, gospodarki odpadami, w tym sposoby pozyskiwania i technologiami zagospodarowania biomasy.
Na ocenę 5 (bdb) student bardzo dobrze zna i rozumie w pogłębionym stopniu zagadnienia z zakresu gospodarki wodnościekowej, rekultywacji gruntów, procesów uzdatniania wody i oczyszczania ścieków, procesów mikrobiologicznych, gospodarki odpadami, w tym sposoby pozyskiwania i technologiami zagospodarowania biomasy.
Kryteria oceniania w zakresie umiejętności:
Na ocenę 2 (ndst) student miernie potrafi stosować zaawansowane techniki i narzędzia badawcze inżynierii środowiska w procesach biologicznych i chemicznych, w tym przy pozyskiwaniu i technologiach zagospodarowania biomasy.
Na ocenę 3 (dst) student dostatecznie potrafi stosować zaawansowane techniki i narzędzia badawcze inżynierii środowiska w procesach biologicznych i chemicznych, w tym przy pozyskiwaniu i technologiach zagospodarowania biomasy.
Na ocenę 4 (db) student dobrze potrafi stosować zaawansowane techniki i narzędzia badawcze inżynierii środowiska w procesach biologicznych i chemicznych, w tym przy pozyskiwaniu i technologiach zagospodarowania biomasy.
Na ocenę 5 (bdb) student bardzo dobrze potrafi stosować zaawansowane techniki i narzędzia badawcze inżynierii środowiska w procesach biologicznych i chemicznych, w tym przy pozyskiwaniu i technologiach zagospodarowania biomasy.
Więcej informacji
Więcej informacji o poziomie przedmiotu, roku studiów (i/lub semestrze) w którym się odbywa, o rodzaju i liczbie godzin zajęć - szukaj w planach studiów odpowiednich programów. Ten przedmiot jest związany z programami:
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: