Projekt inżynierski I WB-IS-35-15
Analiza przenikania ciepła przez przegrody, analiza projektowego obciążenia cieplnego dla budynku.
E-Learning
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Poziom przedmiotu
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Wiedza:
IS1_W01 - Student posiada podstawową wiedzę z zakresu budowy i eksploatacji sieci i instalacji sanitarnych w tym instalacji centralnego ogrzewania i wentylacji.
IS1_W02- Student ma uporządkowaną wiedzę z zakresu zadań jakie spełniają sieci i instalacje sanitarne w tym systemy ogrzewnictwa i wentylacji.
IS1_W03 - Student posiada wzbogaconą wiedzę z zakresu inżynierii środowiska o dodatkowe elementy związane z sieciami i instalacjami sanitarnymi w tym centralnego ogrzewania i wentylacji. Zna ich wady i zalety, potrafi przedstawić różne warianty zastosowań.
IS1_W06 - Student posiada niezbędną wiedzę do rozwiązywania prostych zadań inżynierskich z zakresu technologii wody i ścieków, instalacji sanitarnych w tym systemów ogrzewania i wentylacji, ponadto potrafi wykorzystywać programy komputerowe do projektowania oraz różnego rodzaju nomogramy do ustalania danych projektowych jak : średnica rurociągu, spadki, wielkości przepływu, czy też prędkości przepływu.
IS1_W09 - Student ma podstawową wiedzę o funkcjonowaniu i użytkowaniu urządzeń wchodzących w skład instalacji sanitarnych w tym systemów ogrzewnictwa i wentylacji.
Umiejętności:
IS1_U02 - Student potrafi skorzystać z literatury naukowej oraz z dostępnych informacji ogólnych i wyszukać niezbędne wiadomości z zakresu sieci i instalacji sanitarnych w tym systemów grzewczych i wentylacyjnych.
IS1_U03 - Student potrafi swoją wiedzę przekazać i sformułować w postaci prezentacji ustnej.
IS1_U09 - Student potrafi sprecyzować zadanie inżynierskie i rozważyć je pod względem ekonomicznym.
IS1_U10- Student potrafi sformułować i przedstawić różne warianty rozwiązań zadania inżynierskiego, obiektywnie i krytycznie ocenić przydatność poszczególnych wariantów, zaproponować i omówić wady i zalety różnych instalacji przewidzianych do zastosowania.
IS1_U11 - Student potrafi sformułować i przeprowadzić proste zadania inżynierskie zarówno od strony teoretycznej jak i praktycznej.
IS1_U12 - przy rozwiązywaniu zadań inżynierskich Student potrafi skorzystać z różnych metod i narzędzi, potrafi wybrać i uzasadnić najwłaściwszą metodę.
IS1_U13 - Student potrafi zaprojektować najprostsze układy kanalizacyjne, wodociągowe oraz proste instalacje centralnego ogrzewania i wentylacji.
IS1_U14 - student potrafi porozumiewać się przy użyciu różnych technik w środowisku zawodowym oraz w innych środowiskach w tym w ramach pracy w biurze projektowym, wykonywania robót budowlanych, pracy w laboratoriach inżynierii środowiska.
Kompetencje:
IS1_K02 - Student ma świadomość ważności przedmiotu zarówno dla środowiska naturalnego jak i dla społeczeństwa.
IS1_K04 - Student potrafi dostrzec, zidentyfikować i rozstrzygnąć różnego rodzaju dylematy ludzkie, występujące w związku z projektowaniem instalacji sanitarnych w tym instalacji centralnego ogrzewania i wentylacji.
IS1_K06 - Student potrafi określać priorytety w czasie realizacji zadań inżynierskich realizowanych w różnych miejscach jak: biuro projektowe, plac budowy, laboratorium.
ECTS [1 ECTS = 30 godzin]
udział w ćwiczeniach 30 godz.
przygotowanie do ćwiczeń 60 godz.
suma godzin 90 [90/30 = 3]
Kryteria oceniania
Zaliczenie: wykonanie opracowania pisemnego obejmującego między innymi odpowiednie opisy oraz wydruki uzyskane za pomocą oprogramowania Audytor OZC, w zakresie obliczeń projektowego obciążenia cieplnego dla wybranego budynku.
Zaliczone może zostać opracowanie kompletne i nie zawierające uchybień merytorycznych, poparte odpowiednią wiedzą podczas odpowiedzi ustnej.
Literatura
Norma PN-EN 12831:2006 oraz inne, powiązane tematycznie oraz związane z tematyką projektu wytyczne do projektowania, rozporządzenia i ustawy.
Informacje na temat oprogramowania Audytor OZC.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: