Geodezja i fotogrametria WB-IS-11-23-CW
Celem przedmiotu w ramach ćwiczeń jest nabycie umiejętności z geodezji miejskiej i podstaw fotogrametrii.
Student zastanie zapoznany z tematami dotyczącymi: wymiarowania i interpretacji obiektów rysunku geodezyjnego, a także dokumentacji projektowo-technicznej instalacji sanitarnych.
W trakcie zajęć student uzyskuje umiejętności w zakresie podstawowych prac geodezji związanych z pracami inwentaryzacyjnymi i realizacyjnymi na terenach silnie zurbanizowanych. Przedmiot rozwija umiejętności i wiedzę z zakresu zastosowania fotogrametrycznych metod i technik pomiarowych do rozwiązywania zadań praktycznych dla wybranych obiektów inżynierskich.
E-Learning
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Opis nakładu pracy studenta w ECTS
Poziom przedmiotu
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Wymagania wstępne
Koordynatorzy przedmiotu
W cyklu 2023/24_Z: | W cyklu 2024/25_Z: | W cyklu 2022/23_Z: |
Efekty kształcenia
Umiejętności:
IS1_U02 - student potrafi wykorzystać oprogramowanie komputerowe w obszarze inżynierii środowiska w zakresie projektowania geodezyjnego i prezentacji wyników pracy w postaci map (efekt przedmiotowy 1)
IS1P_U05 - absolwent potrafi dokumentację dotyczącą realizacji zadania inżynierskiego z zakresu geometrii miejskiej i fotogrametrii (efekt przedmiotowy 2)
IS1P_U10-absolwent potrafi odczytać rysunki geodezyjne i instalacyjne, sporządzić dokumentację graficzną i fotogrametryczną z wykorzystaniem programów komputerowych, dokonać ich interpretacji i wyciągnąć właściwe wnioski (efekt przedmiotowy 3)
Kryteria oceniania
Metody i kryteria oceniania:
Zadania praktyczne: wykonanie rysunków geodezyjnych na podstawie wiedzy teoretycznej i pomocy dydaktycznych dostarczonych przez prowadzącego zajęcia.
Student jest zobowiązany wykonać prace zaliczeniowe (zadania). Niedotrzymanie terminu skutkuje obniżeniem oceny.
Prace są oddawane przez studentów na koniec zajęć z przedmiotu.
Zakres ocen z zadań (ĆWICZENIA):
94-100% - 5
93-88% - 4,5
87-80% - 4
79-70% - 3,5
69-60% - 3
mniej niż 59,9% - 2
Student może mieć 1 nieobecność nieusprawiedliwioną, przy czym obecność podczas ćwiczeń jest obowiązkowa.
Ćwiczenia:
Na ocenę 2.0 (ndst): student nie wykonał zadania
Na ocenę 3.0 (dst): student wykonał zadanie, ale nie zawiera ono wszystkich wymaganych elementów (np. nie zawiera wniosków z wykonanych analiz, interpretacji wyników); metody do wykonania zadania nie zostały dobrane odpowiednio do postawionej treści ćwiczenia, brakuje wszystkich wymaganych elementów itp.
Na ocenę 4.0 (db): student wykonał zadanie, zawiera ono wszystkie wymagane elementy, ale interpretacja otrzymanych wyników jest niepełna lub zawiera drobne błędy, nie wszystkie metody do wykonania ćwiczenia zostały dobrane w sposób odpowiedni
Na ocenę 5.0 (bdb): wykonane zadanie zawiera wszystkie wymagane elementy, metody potrzebne do wykonania ćwiczenia zostały dobrane w sposób poprawny, wyniki zaprezentowane są jasno, są poprawnie zinterpretowane i przedstawione
Aby otrzymać zaliczenie z przedmiotu studenci muszą otrzymać oceny pozytywne z zadań wykonywanych w ramach ćwiczeń i zaliczyć test sprawdzający wiedzę (wykłady).
Praktyki zawodowe
nie dotyczy
Więcej informacji
Więcej informacji o poziomie przedmiotu, roku studiów (i/lub semestrze) w którym się odbywa, o rodzaju i liczbie godzin zajęć - szukaj w planach studiów odpowiednich programów. Ten przedmiot jest związany z programami:
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: