Roślinne kultury in vitro WB-BI-MGR-37
Kurs przybliża zasady, protokoły i wykorzystanie systemów hodowli tkanek komórek roślinnych w warunkach kontrolowanych. Wykłady umożliwią przegląd roślinnych kultur tkankowych od ujęcia historycznego, przez podstawy anatomii i fizjologii roślin związane z kulturami tkankowymi, po wykorzystanie kultur do transformacji roślin i produkcji metabolitów wtórnych. Na zajęciach poznane zostaną podstawowe techniki i procesy pozyskania i utrzymania komórek roślinnych in vitro.
Dyscyplina naukowa, do której odnoszą się efekty uczenia się
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Opis nakładu pracy studenta w ECTS
Poziom przedmiotu
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Wymagania wstępne
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Wykłady:
1. Student poznaje i rozumie zaawansowane zjawiska i procesy biologiczne oraz kluczowe zagadnienia z zakresu szczegółowej wiedzy biologicznej.
Student orientuje się w zakresie aktualnych problemów biologii oraz głównych kierunków rozwoju dyscypliny. Rozumie teorię i zasady zna funkcjonowania roślinnych struktur komórkowych, zależności pomiędzy składnikami komórek, komórkami i całym organizmem roślinnym, rozumie zasady i metody stojące za regeneracją pojedynczych komórek i organów w warunkach sterylności, zna zastosowania technologiczne stosowane w regeneracji i uprawie in vitro roślin, zna możliwości ochrony zagrożonych gatunków w kulturach tkankowych (BI2_W01, BI2_W04)
Ćwiczenia:
2. Student umie wykorzystać zaprezentowane metody badawcze, a także korzystać ze źródeł elektronicznych do pogłębienia analizy tematu. Potrafi wykazać krytyczną analizę i selekcję informacji, w tym z zakresu dostępnych źródeł elektronicznych (BI2_U02)
3. Student jest w stanie przygotować wystąpienia ustne w zakresie realizowanych prac badawczych z wykorzystaniem różnych środków komunikacji werbalnej .
4. Student jest gotów do prawidłowego identyfikowania i rozstrzygania dylematów związanych z wykonywaniem zawodu (BI2_K06)
Kryteria oceniania
Wykłady:
egzamin testowy- pozytywna ocena z egzaminu zgodnie zakresem ocen
aktywna obecność na wykładach
Zakres ocen na egzaminie:
91 – 100% bardzo dobry (5.0),
81 – 90% plus dobry (4.5),
71 – 80% dobry (4.0),
61 – 70% plus dostateczny (3.5),
51 – 60% dostateczny (3.0),
poniżej 50,99% niedostateczny (2.0).
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: