Religiologia-Analiza tekstów wielkich religii świata i UNK WT-SPL-RATR
Treści merytoryczne:1. Lektura deklaracji „Nostra Aetate” (sprawdzian); 2. D. Lektura fragmentu (s. 35-57 lub 59-79) książki „Judaizm” Alberto Mello WAM Kraków 2002). Wspólna analiza najważniejszych terminów talmudycznych i ich sensu; 3. Zapoznanie się z tekstem „Żydzi w Polsce” (H. Seweryniak, Religiologia, jw.). Dzielenie się studentów uzyskaną przez nich wiedzą na temat dziejów Żydów w ich miejscowości; 4. Wspólna interpretacja Sur koranicznych: SURA I OTWIERAJĄCA [AL-FATIHA]; SURA II KROWA [AL-BAKARA]; SURA CXII SZCZEROŚĆ WIARY; SURA CXIII JUTRZENKA; 5. Analiza tekstów Bhagawadgity, zamieszczonych w skrypcie; 6. W „Znaku” 476 lektura rozmowy Ireneusza Kani z Czesławem Miłoszem o buddyzmie (s. 80-94). Zapoznanie się ze słowniczkiem na końcu tego tekstu. Poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: w czym Miłosz się myli, a w czym może być inspirujący?
Metody oceny:
Systematyczne sprawdziany, oceny indywidualnych wypowiedzi
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Poziom przedmiotu
Punkty ECTS
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
Literatura
jw.
Więcej informacji
Więcej informacji o poziomie przedmiotu, roku studiów (i/lub semestrze) w którym się odbywa, o rodzaju i liczbie godzin zajęć - szukaj w planach studiów odpowiednich programów. Ten przedmiot jest związany z programami:
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: