Katechetyka formalna WT-SPL-KFO1
Treści merytoryczne: Zarys rozwoju dydaktyki ogólnej i katechetycznej w XX wieku, główne nurty dydaktyczno-katechetyczne w krajach niemieckojęzycznych oraz ich wpływ na rozwój katechetyki w Polsce, główne kierunki pracy katechetycznej: teocentryczno-trynitame, chrystocentryczne, eklezjalne, antropologiczne, wskazania dydaktyczne służące realizacji pracy katechetycznej (rozwijanie metody dialogu, formy pracy zespołowej. itp.)
Metody oceny: egzamin
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Poziom przedmiotu
Punkty ECTS
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
Literatura
B. Twardzicki, Katechetyka formalna w służbie wiary, Przemyśl 2001, J. Kraszewski, Katechizować, ale jak?, Płock 1995, W. Kubik, Rozwój myśli dydaktycznej w polskiej literaturze katechetycznej w latach 1895 - 1970, Warszawa 1987, J. Szpet, Dydaktyka katechezy, Poznań 1999, T. Panuś, Główne kierunki katechetyczne XX wieku, Kraków 2001, J. Stala (red.), Dydaktyka katechezy cz I i II, Tarnów 2004, czasopismo "Katecheta"
Więcej informacji
Więcej informacji o poziomie przedmiotu, roku studiów (i/lub semestrze) w którym się odbywa, o rodzaju i liczbie godzin zajęć - szukaj w planach studiów odpowiednich programów. Ten przedmiot jest związany z programami:
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: