Pisanie pracy magisterskiej WT-SOP-PPM
Seminarium magisterskie ze studentami polega na prezentacji przez studentów kwerendy materiałów źródłowych, Bibliografii, Wstępu oraz kolejnych rozdziałów pracy. Prowadzący udziela studentom konsultacji, na spotkaniach wspólnych - w godzinach wyznaczonych na seminarium naukowe w rozkładzie zajęć, lub podczas spotkań indywidualnych.
E-Learning
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Poziom przedmiotu
Punkty ECTS
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Przygotowanie studenta do wykonania (badań) i napisania pracy magisterskiej. Równoznaczne jest to z przygotowaniem do naukowego i kreatywnego rozwiązywania problemów: łącznie z dostrzeganiem i werbalizowaniem problemów naukowych, formułowaniem hipotez badawczych, umiejętnością logicznego i sprawnego doboru materiału i metod, doboru piśmiennictwa naukowego, stosowania statystyki, logicznego prezentowania wyników badań i efektownego przeprowadzenia dyskusji.
W grę wchodzi ponadto udoskonalenie umiejętności dyskusji naukowych prowadzonych w formie ustnej i pisemnej, z umiejętnością prezentowania wyników badań (referat, artykuł, publikacja naukowa).
Kryteria oceniania
Zaliczenie za napisanie całej pracy lub jej wymaganej na danym roku części.
Literatura
J. E. Bielecki (opr.), Metodologia. Seminaryjne i dyplomowe prac e z teologii. Praktyczne wskazówki metodologiczne, Kraków 1993;
B. J. F. Lonergan, Metoda w teologii, Instytut Wydawniczy PAX, Warszawa 1976;
St. C. Napiórkowski, Jak uprawiać teologię, Wrocław 1994;
J. Wicks, Wprowadzenie do metody teologicznej, Wydawnictwo WAM, Kraków 1995.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: