Kierownictwo duchowe WT-SGD-KDU
Zajęcia są ogólnym wprowadzeniem w praktykę towarzyszenia duchowego. Obejmują dwa działy: osobowość kierownika i różne grupy indywidualnego kierownictwa. Osobowość: definicja i historia kierownictwa; definicja i opis osobowości; definicja i elementy instynktu; ojcostwo i synostwo w kierownictwie; definicja i opis dojrzałej osobowości; 'wietrzenie' jako warunek bezpieczeństwa kierownika. Kierownictwo indywidualne: pierwszopiątkowi, mężczyźni, kobiety, osoby konsekrowane, małżonkowie, starsi i chorzy, uzależnieni, osobowość nałogowa, współuzależnieni, skrupulanci, depresanci, mistycy.
E-Learning
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Poziom przedmiotu
Punkty ECTS
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Student ma opanować wiedzę w zakresie odpowiedzialności jaka spoczywa na kierowniku i wymagań jakie spoczywają na osobie kierowanej. Ma osiągnąć podstawowe umiejętności aby samodzielnie rozpocząć posługę w funkcji kierownika duchowego.
Kryteria oceniania
Przygotowanie prezentacji na temat wybrany z dziedziny kierownictwa duchowego. Zaliczenie lektur obowiązkowych i zaliczenia końcowego z materiału z wykładów.
Literatura
Garrigou-Lagrange, Trzy okresy życia wewnętrznego wstępem do życia w niebie, Niepokalanów 1998;
Louf Andre, Towarzyszenie duchowe, Kraków 1991;
Gogola Jerzy, Kierownictwo duchowe, Kraków 1999.
Więcej informacji
Więcej informacji o poziomie przedmiotu, roku studiów (i/lub semestrze) w którym się odbywa, o rodzaju i liczbie godzin zajęć - szukaj w planach studiów odpowiednich programów. Ten przedmiot jest związany z programami:
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: