Corpus Paulinum WT-P-FW-FBCP1
Celem przedmiotu jest poznanie przez studenta treści, kontekstu powstania, tematów teologicznych Corpus Paulinum oraz zdobycie wiedzy dotyczącej zarówno głównych tendencji rozwojowych biblistyki na podstawie badań nad Corpus Paulinum, jak również rozpoznawania współczesnych zagrożeń życia duchowego i sytuacji kryzysowych wraz z podaniem propozycji przeciwdziałania im na postawie listów Corpus Paulinum.
Po wykładzie student powinien potrafić dokonać analizy i interpretacji tekstów Corpus Paulinum z wykorzystaniem konkretnych metod i narzędzi interpretacji. Pozwoli to studentowi na aktywne włączanie się w życie społeczne i wyrażanie obecności chrześcijańskiego systemu wartości w różnych grupach społecznych.
Dyscyplina naukowa, do której odnoszą się efekty uczenia się
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Opis nakładu pracy studenta w ECTS
Poziom przedmiotu
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Wymagania wstępne
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
W1 – student streszcza treść Corpus Paulinum
W2 – student prezentuje kontekst powstania oraz główne tendencje rozwojowe biblistyki na podstawie Corpus Paulinum
W3 – student wymienia tematy teologiczne listów Corpus Paulinum
W4 – student rozpoznaje współczesne zagrożenia życia duchowego i sytuacje kryzysowe i podaje propozycje przeciwdziałania im na postawie listów Corpus Paulinum
U1 – student analizuje teksty Corpus Paulinum z użyciem wybranej przez siebie metody
U2 – student konstruuje własną interpretację tekstów Corpus Paulinum opartą na zdobytej wiedzy z użyciem narzędzi interpretacji tekstu
K1 – dzięki aktualizacji treści Corpus Paulinum student dyskutuje na tematy związane z chrześcijańskim systemem wartości w odniesieniu do zobowiązań różnych grup zawodowych
Kryteria oceniania
Na ocenę bardzo dobrą:
Student samodzielnie i w sposób pełny w odniesieniu do Corpus Paulinum: streszcza treść (W1), prezentuje kontekst powstania oraz główne tendencje rozwojowe biblistyki na podstawie Corpus Paulinum (W2), wymienia tematy teologiczne listów Corpus Paulinum (W3), rozpoznaje współczesne zagrożenia życia duchowego i sytuacje kryzysowe i podaje propozycje przeciwdziałania im na postawie listów Corpus Paulinum (W4).
Student samodzielnie i w sposób pełny analizuje teksty Corpus Paulinum z użyciem wybranej przez siebie metody (U1), konstruuje własną interpretację tekstów Corpus Paulinum opartą na zdobytej wiedzy z użyciem narzędzi interpretacji tekstu (U2) oraz aktualizuje przesłanie Corpus Paulinum, co wyraża np. w aktywnej dyskusji na tematy związane z chrześcijańskim systemem wartości w odniesieniu do zobowiązań różnych grup zawodowych (K1).
Na ocenę dobrą:
Student samodzielnie i w sposób dobry w odniesieniu do Corpus Paulinum: streszcza treść (W1), prezentuje kontekst powstania oraz główne tendencje rozwojowe biblistyki na podstawie Corpus Paulinum (W2), wymienia tematy teologiczne listów Corpus Paulinum (W3), rozpoznaje współczesne zagrożenia życia duchowego i sytuacje kryzysowe i podaje propozycje przeciwdziałania im na postawie listów Corpus Paulinum (W4).
Student samodzielnie i w sposób dobry analizuje teksty Corpus Paulinum z użyciem wybranej przez siebie metody (U1), konstruuje własną interpretację tekstów Corpus Paulinum opartą na zdobytej wiedzy z użyciem narzędzi interpretacji tekstu (U2) oraz aktualizuje przesłanie Corpus Paulinum, co wyraża np. w dyskusji na tematy związane z chrześcijańskim systemem wartości w odniesieniu do zobowiązań różnych grup zawodowych (K1).
Na ocenę dostateczną:
Student w sposób niepełny w odniesieniu do Corpus Paulinum: streszcza treść (W1), prezentuje kontekst powstania oraz główne tendencje rozwojowe biblistyki na podstawie Corpus Paulinum (W2), wymienia tematy teologiczne listów Corpus Paulinum (W3), rozpoznaje współczesne zagrożenia życia duchowego i sytuacje kryzysowe i podaje propozycje przeciwdziałania im na postawie listów Corpus Paulinum (W4).
Student w sposób niepełny analizuje teksty Corpus Paulinum z użyciem wybranej przez siebie metody (U1), konstruuje własną interpretację tekstów Corpus Paulinum opartą na zdobytej wiedzy z użyciem narzędzi interpretacji tekstu (U2) oraz aktualizuje przesłanie Corpus Paulinum, co wyraża np. w aktywnej dyskusji na tematy związane z chrześcijańskim systemem wartości w odniesieniu do zobowiązań różnych grup zawodowych (K1).
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: