Nowa komunikacja WT-DKS-P-SPN
Zajęcia będą dotyczyły konstruowania przekazu informacji dziennikarskiej z wykorzystaniem obrazu oraz dźwięku i technologii komputerowej. Główną rolę platform komunikacji stanowić będą współczesne kanały wymiany informacji wykorzystujące technologię cyfrową, ze szczególnym uwzględnieniem internetu i portali społecznościowych. Analizowana będzie specyfika tych portali z możliwościami zastosowań w zakresie form komunikacji audiowizualnej.
Plan zajęć przewiduje połączenie wiedzy tradycyjnej, dotyczącej konstrukcji komunikatu, jego estetyki oraz logiki, z realiami współczesnego rynku "Nowych mediów".
W ramach zajęć stosowane są trzy metody dydaktyczne:
- informacyjna - przekazywanie konkretnej wiedzy na temat konstrukcji informacji dziennikarskiej i reguł stosowanych w procesie realizacji zdjęć, rejestracji dźwięku oraz montażu,
- konwersatoryjna - oglądanie przykładów informacji z analizą zastosowanych środków formalnych oraz pogłębiona refleksja na temat zjawisk społecznych, towarzyszących rozwojowi techniki cyfrowej i internetu połączona z krytyczną analizą publikowanych treści, szczególnie w mediach społecznościowych,
- ćwiczeniowa - wykonywanie konkretnych zadań z wykorzystaniem urządzeń rejestrujących obraz, dźwięk oraz zewnętrznych źródeł światła i programów do edycji, ostatecznie zamieszczonych na wybranych platformach komunikacji społecznej.
E-Learning
W cyklu 2020/21_L: E-Learning (pełny kurs) z podziałem na grupy | W cyklu 2019/20_L: E-Learning z podziałem na grupy |
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Poziom przedmiotu
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Wymagania wstępne
Koordynatorzy przedmiotu
W cyklu 2022/23_L: | W cyklu 2020/21_L: | W cyklu 2024/25_L: | W cyklu 2021/22_L: | W cyklu 2023/24_L: | W cyklu 2019/20_L: |
Efekty kształcenia
WIEDZA
- student potrafi tworzyć skuteczne przekazy medialne w zakresie dziennikarstwa internetowego,
- student posiada umiejetność prezentowania własnych poglądów i pomysłów, a także przekonywania do nich rozmówców
KOMPETENCJE
- student jest odpowiednio przygotowany do pracy w zespole, rozumie swoja rolę w grupie zawodowej
Kryteria oceniania
Ocena końcowa:
- 30% oceny - obecność na zajęciach,
- 30% oceny - aktywność w trakcie zajęć, udział w ćwiczeniach, terminowość,
- 40% oceny - forma i przekaz pracy końcowej.
Warunkiem koniecznym uzyskania zaliczenia jest wykonanie ćwiczeń przeprowadzanych na zajęciach w trakcie semestru oraz autorska realizacja, następnie prezentacja i obrona pracy wykonanej w zadanym formacie czasowym i na wskazany temat.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: