Podstawy layoutu prasowego WT-DKS-P-PL
Zajęcia mają na celu zapoznanie studentów z podstawowymi zagadnieniami i słownictwem z zakresu edytorstwa, typografii, redagowania i korekty tekstów, tendencji we współczesnym edytorstwie, projektowania layoutu gazet i czasopism.
Dyscyplina naukowa, do której odnoszą się efekty uczenia się
E-Learning
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Opis nakładu pracy studenta w ECTS
W cyklu 2024/25_Z: Uczestnictwo w zajęciach - 30 godzin
Realizacja zadania - projektu praktycznego - 20 godzin
Praca własna studentów, przygotowująca do kolokwiów w czasie semestru - 10 godzin
RAZEM: 60 godzin - 2 punkty ECTS
| W cyklu 2023/24_Z: Uczestnictwo w zajęciach - 30 godzin
Realizacja zadania - projektu praktycznego - 20 godzin
Praca własna studentów, przygotowująca do kolokwiów w czasie semestru - 10 godzin
RAZEM: 60 godzin - 2 punkty ECTS
| W cyklu 2022/23_Z: Nakład pracy studenta/studentki:
30 godz. - aktywne uczestnictwo w wykładzie
5 godz. - konsultacje z prowadzącym wykład
10 godz. - przygotowanie do wykładu
15 godz. - przygotowanie do kolokwium końcowego
Razem 60 godz. - 2 punkty ECTS
| W cyklu 2021/22_Z: Uczestnictwo w zajęciach - 30 godzin
Realizacja zadania - projektu praktycznego - 20 godzin
Praca własna studentów, przygotowująca do kolokwiów w czasie semestru - 10 godzin
RAZEM: 60 godzin - 2 punkty ECTS
|
Poziom przedmiotu
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Wymagania wstępne
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
DL_W14 DL_W16 - zna specyfikę i fundamentalne pojęcia i teorie z zakresu konwergencji mediów. Zna i rozumie zasady konstruowania layoutu prasowego, wykorzystuje zaawansowaną wiedzę z zakresu niewerbalnej komunikacji wizualnej.
DL_U16 - potrafi korzystać z narzędzi public relations, marketingu politycznego, promocji i reklamy do przekazu medialnego.
KO1 DL_KO4 - jest gotów do świadomego, koniecznego i ustawicznego rozwoju osobistego i zawodowego, znając zakres swojej wiedzy i poziom umiejętności. Otwartego nawiązywania kontaktów społecznych i zawodowych.
Kryteria oceniania
Efekty: DL_W14 DL_W16 DL_U16 DL_KO1 DL_KO4
Na ocenę bardzo dobrą:
Student samodzielnie definiuje pojęcia i teorie z zakresu konwergencji mediów. Potrafi opisać zasady konstruowania layoutu prasowego. Samodzielnie dobiera i korzysta z narzędzi public relations, marketingu politycznego, promocji i reklamy do przekazu medialnego. Bardzo dobrze wykorzystuje zdobytą wiedzę i umiejętności. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje i kompetencje. Potrafi nawiązywać i wykorzystywać kontakty społeczne w celach zawodowych.
Na ocenę dobrą:
Student definiuje większość pojęć i teorii z zakresu konwergencji mediów. Wymienia i charakteryzuje zasady konstruowania layoutu prasowego. Przy niewielkiej pomocy dobiera i korzysta z narzędzi public relations, marketingu politycznego, promocji i reklamy do przekazu medialnego. W stopniu dobrym wykorzystuje zdobytą wiedzę i umiejętności. Dobrze podnosi swoje kwalifikacje i kompetencje oraz umiejętnie nawiązuje i wykorzystuje kontakty społeczne w celach zawodowych.
Na ocenę dostateczną:
Student objaśnia podstawowe pojęcia i teorie konwergencji mediów. Korzystając z literatury opracowuje zasady konstruowania layoutu prasowego. Niesamodzielnie dobiera i korzysta z narzędzi public relations, marketingu politycznego, promocji i reklamy do przekazu medialnego. W stopniu dostatecznym wykorzystuje zdobytą wiedzę i umiejętności. Sporadycznie podnosi swoje kwalifikacje i kompetencje. W stopniu dostatecznym potrafi nawiązywać i wykorzystywać kontakty społeczne w celach zawodowych.
Więcej informacji
Więcej informacji o poziomie przedmiotu, roku studiów (i/lub semestrze) w którym się odbywa, o rodzaju i liczbie godzin zajęć - szukaj w planach studiów odpowiednich programów. Ten przedmiot jest związany z programami:
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: