Mediatyzacja religii WT-DKS-P-MR
Jeszcze nie wprowadzono opisu dla tego przedmiotu...
Dyscyplina naukowa, do której odnoszą się efekty uczenia się
E-Learning
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Opis nakładu pracy studenta w ECTS
Poziom przedmiotu
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Wymagania wstępne
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Student ma podstawową wiedzę z terminologii dotyczącej podstaw mediatyzacji religii. Ma fundamentalną wiedzę o instytucjach społecznych oraz w zaawansowanym stopniu wiedzę o współczesnej polityce. (W)
Student potrafi posługiwać się terminologią z zakresu badań nad podstawami mediatyzacji religii. Student stosując adekwatne narzędzia i wiedzę teoretyczną samodzielnie rozpoznaje mechanizmy funkcjonowania procesów mediatyzacji religii oraz właściwie wykorzystuje wiedzę w obszarze szeroko rozumianej relacji religii, mediów i polityki oraz w dyscyplinie nauk o komunikacji społecznej i mediach. Potrafi posługując sie metodami naukowymi interpretować zjawiska społeczne. (U)
Student jest przygotowany do samodzielnej pracy, powierzone zadania wykonuje starannie i terminowo, jest przygotowany do samodzielnej i zespołowej pracy naukowej w podstawowym zakresie badań nad mediatyzacją religii. (K)
Łączny nakład pracy studenta obejmuje lekturę wskazanych tekstów naukowych, przygotowanie się do pisemnego kolokwium końcowego. Zaliczenie przedmiotu związane jest z otrzymaniem 2 ECTS (dla studentów zagranicznych przyjeżdżających w ramach programu Erasmus+ 6 ECTS, pod warunkiem, że uczestniczą także w individual tutorial). Przewidziano pracę śródsemestralną.
Obecność na zajęciach jest obowiązkowa.
Kryteria oceniania
Ocena z pisemnego kolokwium (14.01.2025) stanowi podstawę otrzymania zaliczenia końcowego z oceną. Obecność na zajęciach i wykonanie pracy śródokresowej są obowiązkowe. Dopuszczalne są dwie nieobecności nieusprawiedliwione.
Na ocenę końcową składa się obecność na zajęciach (10 punktów), wykonanie pracy śródokresowej (20 punktów) oraz test końcowy (70 punktów).
Łącznie 100 punktów.
Oceny:
bardzo dobry 91 - 100 punktów;
dobry plus 81 - 90 punktów;
dobry 71 - 80 punktów;
dostateczny plus - 61 - 70 punktów;
dostateczny - 51 - 60 punktów.
Uwagi
W cyklu 2021/22_Z:
Student ma podstawową wiedzę dotyczącą funkcjonowania mediów, potrafi właściwie definiować pojęcie religii, dostrzega związki mediów oraz religii. |
Więcej informacji
Więcej informacji o poziomie przedmiotu, roku studiów (i/lub semestrze) w którym się odbywa, o rodzaju i liczbie godzin zajęć - szukaj w planach studiów odpowiednich programów. Ten przedmiot jest związany z programami:
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: