Historia wypraw krzyżowych WT-CTR-HWK
Jeszcze nie wprowadzono opisu dla tego przedmiotu...
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Opis nakładu pracy studenta w ECTS
Poziom przedmiotu
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Wymagania wstępne
Koordynatorzy przedmiotu
W cyklu 2023/24_L: | W cyklu 2024/25_L: |
Efekty kształcenia
Wiedza: student posiada pogłębioną wiedzę o specyfice przedmiotowej i metodologicznej teologii, w szczególności w zakresie historii Kościoła, którą jest w stanie rozwijać i twórczo stosować w działalności profesjonalnej. Ma podstawową wiedzę na temat religii monoteistycznych oraz ich instytucji religijnych i kulturalnych: chrześcijaństwa i islamu. Definiuje przedmiot Wyprawy Krzyżowe jako naukową analizę wydarzenia z historii Kościoła i historii powszechnej. Poznaje metodologię nauk historycznych, poznaje i analizuje źródła oraz literaturę przedmiotu, wymienia podstawowe tematy i zagadnienia analizowane w trakcie semestru, objaśnia terminy i pojęcia, tłumaczy i podsumowuje cechy charakterystyczne epoki wypraw krzyżowych.
Umiejętności: student dobiera, analizuje i porównuje źródła historyczne, ustala fakty, poddaje je krytyce, na podstawie faktów wyprowadza wnioski, poznaje genezę, przebieg i skutki wydarzeń, tworzy podsumowanie.
Kompetencje: student dyskutuje na temat poznanej wiedzy, dąży do możliwie szerokiego, krytycznego i obiektywnego poznania kontekstu rzeczywistości, wyraża swoje opinie i oceny, troszczy się o swoją indywidualność i wolność w wyrażaniu opinii.
Punty ECTS: udział w wykładzie/ćwiczeniach - 30 h, analiza i tłumaczenie źródeł - 20 h, czas na napisanie referatu/pracy - 20 h, przygotowanie do egzaminu - 20 h. w sumie 90 h. Liczba ECTS 90 h - 3 punkty.
Kryteria oceniania
Weryfikacja efektów kształcenia. Na zakończenie cyklu kształcenia odbywa się egzamin w postaci zrealizowania prezentacji multimedialnej z zadanego przez wykładowcę tematu. Wcześniej studenci otrzymają całościowy zestaw tematów.
Na ocenę 2 (ndst) - nie posiadł wiedzy, umiejętności ani kompetencji zawartych w EK w wymaganym minimalnym zakresie 65%.
Na ocenę 3 (dst) / 3,5 (dst+) - posiadł wiedzę oraz zdobył umiejętności i kompetencje założone w EK w przedziale 66% - 80%.
Na ocenę 4 (db) / 4,5 (db+) - posiadł wiedzę oraz zdobył umiejętności i kompetencje założone w EK w przedziale 81% - 90%.
Na ocenę 5 (bdb) - posiadł wiedzę oraz zdobył umiejętności i kompetencje założone w EK w przedziale 91%-100%.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: