Zarządzanie budżetem domowym WSR-NRN-2-ZBD
Jeszcze nie wprowadzono opisu dla tego przedmiotu...
E-Learning
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Poziom przedmiotu
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
NRL_W04 - student ma wiedzę na temat rodziny w kontekście innych nauk społecznych, a w szczególności z zarządzania i finansów.
NRL_W05 - student zna społeczne koncepcje człowieka stanowiące teoretyczne podstawy działalności w sferze finansów na rzecz rodziny.
NRL_W13 - student ma wiedzę o etapach uczenia się i rozumie różnorodne uwarunkowania tych procesów w kontekście zarządzania finansami gospodarstw domowych.
NRL_W15 - student ma wiedzę o metodyce wykonywania typowych zadań, o normach i procedurach związanych z zarządzaniem budżetem domowym w rodzinie.
NRL_U01 - student potrafi wykorzystać wiedzę teoretyczną z zakresu nauk społecznych w celu rozpoznania problemów związanych ze złym gospodarowaniem finansami gospodarstwa domowego.
NRL_U02 - student potrafi, po rozpoznaniu sytuacji finansowej rodziny, zaproponować działania profilaktyczne i pomocowe.
NRL_U07 - student potrafi wybrać i zastosować metody, procedury i dobre praktyki do realizacji zadań związanych z prawidłowym zarządzaniem budżetem gospodarstw domowych.
NRL_U08 - student posiada umiejętności przygotowania i przedstawienia projektów prawidłowego zarządzania budżetem domowym.
NRL_K01 - student ma świadomość poziomu swojej wiedzy i umiejętności, a co za tym rozumie potrzebę ciągłego doskonalenia się zawodowego w zakresie problematyki zarządzania budżetem gospodarstw domowych.
NRL_K03 - student docenia praktyczną wiedzę dotyczącą prawidłowego zarządzania budżetem domowym.
NRL_K08 - student odznacza się odpowiedzialnością za własne przygotowanie do pracy, podejmowane decyzje i prowadzone działania oraz ich skutki w kontekście zarządzania budżetem domowym.
NRL_K09 - student jest przygotowany do pełnienia roli asystenta rodzinnego w zakresie doradztwa w prawidłowym zarządzaniu budżetem (finansami) rodziny.
Opis ECTS: 2
Godziny kontaktowe: wykład 18 godz.
Przygotowanie praktycznych prac zaliczeniowych: 30 godz.
Przygotowanie się do rozmowy zaliczeniowej: 12 godz.
Liczba godzin: 60 = 2 ECTS
Więcej informacji
Więcej informacji o poziomie przedmiotu, roku studiów (i/lub semestrze) w którym się odbywa, o rodzaju i liczbie godzin zajęć - szukaj w planach studiów odpowiednich programów. Ten przedmiot jest związany z programami:
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: