Zagrożenia współczesnej rodziny WSR-NR-S-ZWSR
Jeszcze nie wprowadzono opisu dla tego przedmiotu...
E-Learning
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Poziom przedmiotu
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
NRL_W04 - student ma podstawową wiedzę na temat rodziny w kontekście innych nauk społecznych i humanistycznych, ze szczególnym uwzględnieniem uwarunkowań społeczno-psychologicznych oraz wynikających z tego zagrożeń dla współczesnej rodziny.
NRL_W12 - student zna podstawowe teorie dotyczące prawidłowego funkcjonowania i wychowania w rodzinie, a także ma podstawową wiedzę o różnych środowiskach wychowawczych, ich specyfice i procesach zachodzących w nich w kontekście współczesnych zagrożeń.
NRL_U01 - student potrafi wykorzystać wiedzę teoretyczną z zakresu nauk o rodzinie w celu rozpoznania problemów małżeńskich i rodzinnych, wychowawczych, opiekuńczych, a także motywów i wzorów ludzkiego zachowania w kontekście współczesnych zagrożeń.
NRL_U02 - student potrafi, przy pomocy wykładowcy, wskazać działania profilaktyczne i pomocowe w sytuacji poszczególnych zagrożeń współczesnej rodziny.
NRL_U07 - student potrafi, przy pomocy wykładowcy, wybrać i zastosować różne sposoby przeciwdziałania zjawiskom zagrażającym współczesnej rodzinie.
NRL_U10 - student posiada umiejętności rozpoznania problemów związanych z zagrożeniami współczesnej rodziny.
NRL_K03 - student docenia znaczenie nauk o rodzinie dla tworzenia i rozwoju funkcjonalnej rodziny i odnosi zdobytą wiedzę do przeciwdziałania zagrożeniom współczesnej rodziny.
NRL_K06 - student docenia rolę współpracy różnych instytucji mających na celu przeciwdziałanie zagrożeniom współczesnej rodziny.
NRL_K09 - student jest przygotowany do pełnienia roli asystenta rodzinnego, pracownika poradni rodzinnych, kuratora społecznego, pracownika w instytucjach opiekuńczych czy nauczyciela wychowania do życia w rodzinie.
ECTS:
Liczba punktów ECTS: 3
Udział w zajęciach: 30 godz.
Napisanie pracy semestralnej: 20 godz.
Przygotowanie do rozmowy zaliczeniowej: 20 godz.
Lektura literatury przedmiotu: 20 godz.
Suma godzin: 90 godz. = 3 ECTS
[1 ECTS = 30/25 godz.]
Więcej informacji
Więcej informacji o poziomie przedmiotu, roku studiów (i/lub semestrze) w którym się odbywa, o rodzaju i liczbie godzin zajęć - szukaj w planach studiów odpowiednich programów. Ten przedmiot jest związany z programami:
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: