Unia Gospodarczo-Walutowa WSE-EU-UGW
Jeszcze nie wprowadzono opisu dla tego przedmiotu...
Dyscyplina naukowa, do której odnoszą się efekty uczenia się
E-Learning
W cyklu 2021/22_L: E-Learning (pełny kurs) | W cyklu 2022/23_L: E-Learning (pełny kurs) z podziałem na grupy | W cyklu 2023/24_L: E-Learning (pełny kurs) z podziałem na grupy |
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
W cyklu 2021/22_L: nie dotyczy | W cyklu 2022/23_L: nie dotyczy | W cyklu 2024/25_L: nie dotyczy | W cyklu 2023/24_L: PO/S1 - obszar nauk społecznych - I stopień/JM |
Opis nakładu pracy studenta w ECTS
Poziom przedmiotu
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Wymagania wstępne
Koordynatorzy przedmiotu
W cyklu 2022/23_L: | W cyklu 2021/22_L: | W cyklu 2024/25_L: | W cyklu 2023/24_L: |
Efekty kształcenia
Efekty uczenia się:
WIEDZA:
Student wyjaśnia kompetencje Unii Europejskiej w zakresie polityki gospodarczej. Opisuje etapy integracji gospodarczej i walutowej. Potrafi przedstawić rolę państw członkowskich we wdrażaniu wspólnej waluty. Student tłumaczy podstawowe mechanizmy polityki monetarnej i fiskalnej w strefie Euro.
KOMPETENCJE:
Student klasyfikuje i porządkuje instytucje i podmioty odpowiedzialne za wdrożenie mechanizmów integracji gospodarczej i walutowej na poziomie europejskim i krajowym. Student potrafi ocenić gospodarcze i polityczne korzyści i koszty przystąpienia do strefy euro.
Kryteria oceniania
W odniesieniu do efektów kształcenia:
Na ocenę bardzo dobrą:
Efekt E1_W11:
Student prawidłowo wyjaśnia kompetencje Unii Europejskiej w zakresie polityki gospodarczej i finansowej. Poprawnie wymienia i opisuje etapy integracji gospodarczej i walutowej. Student trafnie przedstawia zadania państw członkowskich podejmowane w związku z przyjmowaniem wspólnej waluty Euro. Tłumaczy podstawowe mechanizmy polityki monetarnej i fiskalnej w strefie Euro.
Efekt E1_U09:
Student bezbłędnie klasyfikuje i porządkuje instytucje i podmioty odpowiedzialne za wdrożenie mechanizmów integracji gospodarczej i walutowej na poziomie europejskim oraz krajowym. Student prawidłowo potrafi ocenić gospodarcze i polityczne korzyści i koszty przystąpienia do strefy euro.
Na ocenę dobrą:
Efekt E1_W11:
Student wyjaśnia większość kompetencji Unii Europejskiej w zakresie polityki gospodarczej i finansowej. Wymienia i opisuje etapy integracji gospodarczej i walutowej. Student przedstawia większość zadań państw członkowskich podejmowanych w związku z przyjmowaniem wspólnej waluty Euro. Przedstawia niektóre mechanizmy polityki monetarnej i fiskalnej w strefie Euro.
Efekt E1_U09:
Student klasyfikuje większość instytucji i podmiotów odpowiedzialnych za wdrożenie mechanizmów integracji gospodarczej i walutowej na poziomie europejskim oraz krajowym. Potrafi przedstawić większość korzyści i kosztów przystąpienia do strefy euro.
Na ocenę dostateczną:
Efekt E1_W11:
Student wymienia niektóre kompetencji Unii Europejskiej w zakresie polityki gospodarczej i finansowej. Wylicza etapy integracji gospodarczej i walutowej. Student przedstawia część zadań państw członkowskich podejmowanych w związku z przyjmowaniem wspólnej waluty Euro.
Efekt E1_U09:
Student klasyfikuje część instytucji i podmiotów odpowiedzialnych za wdrożenie mechanizmów integracji gospodarczej i walutowej na poziomie europejskim oraz krajowym. Potrafi przedstawić część korzyści i kosztów przystąpienia do strefy euro.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: