Historia bezpieczeństwa wewnętrznego w Polsce WSE-BWZ-HBWP
Celem zajęć jest zapoznanie studentów z historią organizacji i funkcjonowania instytucji oraz służb bezpieczeństwa w Polsce od okresu wczesnopiastowskiego w X wieku do pierwszych lat transformacji systemowej w Polsce po 1989 roku - ze szczególnym uwzględnieniem uwarunkowań społeczno-politycznych, w ramach których te instytucje oraz służby były tworzone i działały.
Dyscyplina naukowa, do której odnoszą się efekty uczenia się
E-Learning
W cyklu 2022/23_L: E-Learning (pełny kurs) | W cyklu 2023/24_L: E-Learning (pełny kurs) z podziałem na grupy |
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Opis nakładu pracy studenta w ECTS
Poziom przedmiotu
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Wymagania wstępne
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
EW1 - Ma wiedzę w zakresie wybranych uwarunkowań związanych z tworzeniem i funkcjonowaniem systemów bezpieczeństwa w Polsce
EW2 - Ma wiedzę na temat organizacji wybranych struktur bezpieczeństwa w Polsce
EW3 - Ma wiedzę na temat przebiegu wybranych procesów zapewniania bezpieczeństwa w Polsce
Kryteria oceniania
Na ocenę bardzo dobrą student: bardzo dobrze zna wybrane uwarunkowania tworzenia oraz funkcjonowania instytucji i służb bezpieczeństwa w Polsce, ma bardzo dobrą wiedzę na temat organizacji wybranych struktur bezpieczeństwa w Polsce oraz potrafi opisać wybrane procesy zapewniania bezpieczeństwa w Polsce.
Na ocenę dobrą student: dobrze zna wybrane uwarunkowania tworzenia oraz funkcjonowania instytucji i służb bezpieczeństwa w Polsce, ma dobrą wiedzę na temat organizacji wybranych struktur bezpieczeństwa w Polsce oraz potrafi prawidłowo opisać wybrane procesy zapewniania bezpieczeństwa w Polsce.
Na ocenę dostateczną student: co najmniej poprawnie potrafi opisać wybrane uwarunkowania tworzenia oraz funkcjonowania instytucji i służb bezpieczeństwa w Polsce, ma co najmniej poprawną orientację na temat organizacji wybranych struktur bezpieczeństwa w Polsce oraz potrafi co najmniej poprawnie opisać wybrane procesy zapewniania bezpieczeństwa w Polsce.
Na ocenę niedostateczną student: nie zna, bądź na ogół nieprawidłowo opisuje wybrane tworzenia oraz funkcjonowania instytucji i służb bezpieczeństwa w Polsce i / lub nie posiada podstawowej orientacji na temat organizacji wybranych struktur bezpieczeństwa w Polsce i / lub nie potrafi poprawnie opisać wybranych procesów zapewniania bezpieczeństwa w Polsce.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: