Cyfrowi tubylcy i imigramci: społeczne czynniki zmiany pokoleniowej WSE-BD-CTI
Celem przedmiotu jest zapoznanie studenta z społecznymi czynnikami zmiany pokoleniowej w odniesieniu do pokolenia Z i Alfa. Student umie korzystać z aktualnych wyników badań reaktywnych i nieeraktywnych do interpretacji sytuacji społecznej pokolenia iGen. Umie dostrzec i wskazać zmianę jaka dokonała się względem poprzednich pokoleń od czasu Baby Boomers, umie wskazać najważniejsze elementy różnicujące pokolenia. Wie, że zmiana społeczna wiąże się z odkryciami cyfrowymi i wie oraz umie wskazać jaki jest wpływ odkryć na młodzież, dzieci i dorosłych. Student umie wyszukać i korzystać z aktualnych danych empirycznych.
Dyscyplina naukowa, do której odnoszą się efekty uczenia się
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Opis nakładu pracy studenta w ECTS
Poziom przedmiotu
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Wymagania wstępne
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Student wie jakie są społecznymi czynnikami zmiany pokoleniowej w odniesieniu do pokolenia Z i Alfa (BDAS2_W11). Student umie korzystać z aktualnych wyników badań reaktywnych i nieeraktywnych do interpretacji sytuacji społecznej pokolenia iGen (BDAS2_U01, BDAS2_W11, BDAS2_W01). Umie dostrzec i wskazać zmianę jaka dokonała się względem poprzednich pokoleń od czasu Baby Boomers, umie wskazać najważniejsze elementy różnicujące pokolenia (BDAS2_U01, BDAS2_W11). Wie, że zmiana społeczna wiąże się z odkryciami cyfrowymi i wie oraz umie wskazać jaki jest wpływ odkryć na młodzież, dzieci i dorosłych (BDAS2_U01, BDAS2_W11). Student umie wyszukać i korzystać z aktualnych danych empirycznych BDAS2_W01).
Kryteria oceniania
Na ocenę bardzo dobrą student w stopniu bardzo dobrym wie jakie są społecznymi czynnikami zmiany pokoleniowej w odniesieniu do pokolenia Z i Alfa (BDAS2_W11). Student w stopniu bardzo dobrym umie korzystać z aktualnych wyników badań reaktywnych i nieeraktywnych do interpretacji sytuacji społecznej pokolenia iGen. Umie w stopniu bardzo dobrym dostrzec i wskazać zmianę jaka dokonała się względem poprzednich pokoleń od czasu Baby Boomers, umie w stopniu bardzo dobrym wskazać najważniejsze elementy różnicujące pokolenia. Wie w stopniu bardzo dobrym, że zmiana społeczna wiąże się z odkryciami cyfrowymi i wie oraz umie w stopniu bardzo dobrym wskazać jaki jest wpływ odkryć na młodzież, dzieci i dorosłych. Student w stopniu bardzo dobrym umie wyszukać i korzystać z aktualnych danych empirycznych.
Na ocenę dobrą/ dobrą plus student w stopniu dobrym wie jakie są społecznymi czynnikami zmiany pokoleniowej w odniesieniu do pokolenia Z i Alfa (BDAS2_W11). Student w stopniu dobrym umie korzystać z aktualnych wyników badań reaktywnych i nieeraktywnych do interpretacji sytuacji społecznej pokolenia iGen. Umie w stopniu dobrym dostrzec i wskazać zmianę jaka dokonała się względem poprzednich pokoleń od czasu Baby Boomers, umie w stopniu dobrym wskazać najważniejsze elementy różnicujące pokolenia. Wie w stopniu dobrym, że zmiana społeczna wiąże się z odkryciami cyfrowymi i wie oraz umie w stopniu dobrym wskazać jaki jest wpływ odkryć na młodzież, dzieci i dorosłych. Student w stopniu dobrym umie wyszukać i korzystać z aktualnych danych empirycznych.
Na ocenę dostateczną/dostateczną plus: w stopniu dostatecznym wie jakie są społecznymi czynnikami zmiany pokoleniowej w odniesieniu do pokolenia Z i Alfa. Student w stopniu dostatecznym umie korzystać z aktualnych wyników badań reaktywnych i nieeraktywnych do interpretacji sytuacji społecznej pokolenia iGen. Umie w stopniu dostatecznym dostrzec i wskazać zmianę jaka dokonała się względem poprzednich pokoleń od czasu Baby Boomers, umie w stopniu dostatecznym wskazać najważniejsze elementy różnicujące pokolenia. Wie w stopniu dostatecznym, że zmiana społeczna wiąże się z odkryciami cyfrowymi i wie oraz umie w stopniu dobrym wskazać jaki jest wpływ odkryć na młodzież, dzieci i dorosłych. Student w stopniu dostatecznym umie wyszukać i korzystać z aktualnych danych empirycznych.
Na ocenę niedostateczną: student nie wie nic o społecznych czynnikach zmiany pokoleniowej w odniesieniu do pokolenia Z i Alfa (BDAS2_W11). Student nie umie korzystać z aktualnych wyników badań reaktywnych i nieeraktywnych do interpretacji sytuacji społecznej pokolenia iGen. Nie umie w dostrzec i wskazać zmiany jaka dokonała się względem poprzednich pokoleń od czasu Baby Boomers, nie umie wskazać najważniejsze elementy różnicujące pokolenia. Nie wie, że zmiana społeczna wiąże się z odkryciami cyfrowymi i nie wie oraz nie umie wskazać jaki jest wpływ odkryć na młodzież, dzieci i dorosłych. Student nie umie wyszukać i korzystać z aktualnych danych empirycznych.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: