Warsztaty pisania wniosków aplikacyjnych WS-SO-WPWA
Treści merytoryczne: zajęcia bazują na pracy własnej studentów z prowadzacym". Na warsztatach studenci pracują w grupach nad konkretnym, własnym pomysłem projektu animacyjnego. Muszą określić grupę beneficjentów, rozpoznać problem społeczny ich dotyczący, wybrać rodzaj działań, które chcieliby podjąć na rzecz beneficjentów, a następnie napisać aplikację według wybranego wzoru. W tej ostatniej części pracy mogą korzystać z istniejących w Internecie generatorów wniosków. Prowadzący pełni funkcję konsultanta oraz koordynator pracy studentów. Oceniany jest gotowy projekt oraz wkład pracy studentów.
Metody oceny:
zaliczenia z oceną
E-Learning
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Poziom przedmiotu
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Student potrafi samodzielnie sporządzić wniosek o dofinansowanie dowolnego projektu UE ogłoszonego w I lub II kw. br.
Kryteria oceniania
Studenci w zespołach przygotowują zgodnie w formularzem lub w generatorze, wniosek na przyznanie środków w celu realizacji projektu współfinansowanego w ramach dowolnego (dostępnego w I lub II kw. br). Adresy instytucji ogłaszających nabory dostarcza prowadzący.
Literatura
Student na obowiązek zapoznać się z instrukcja wypełniania wniosków, regulaminem konkursowym i formularzem oceny formalnej, wybranego przez siebie projektu. Ponieważ nowa perspektywa UE 2014 - 2020, w której liczba otwartych konkursów jest ograniczona, student powinien znać ogólne zasady sporządzania wniosków na podstawie POKL.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: