Techniki artystyczne WS-AR-ZDK-TA
Jeszcze nie wprowadzono opisu dla tego przedmiotu...
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Poziom przedmiotu
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Wiedza:
ZDK_W18 (H1A_W03) - Student ma uporządkowaną wiedzę o rozwoju sztuki, obejmującą zaawansowaną terminologię oraz podstawowe metody badawcze historii sztuki.
ZDK_W19 (H1A_W06, H1A_W07) - Student ma podstawową wiedzę w zakresie oddziaływania nurtów i teorii humanistyki, w tym filozofii i literatury na sztuki plastyczne.
Umiejętności:
ZDK_U05 (H1A_U04) - Student potrafi posługiwać się podstawowymi ujęciami teoretycznymi, paradygmatami badawczymi i pojęciami właściwymi dla zabytkoznawstwa i konserwatorstwa w typowych sytuacjach profesjonalnych.
opis ECTS [1 ECTS = 30(25) godz.]:
uczestnictwo w wykładzie: 30 godz.
samodzielna lektura: 30 godz.
przygotowanie do kolokwium: 30 godz.
suma godzin: 90 [90/75(25)=3]
liczba ECTS: 3
Kryteria oceniania
Metody oceny:
Na ocenę końcową składają się:
1. obowiązkowa obecność (dopuszczalne 2 nieusprawiedliwione nieobecności w semestrze)
2. ocena z pisemnego kolokwium (w formie testu z pytaniami otwartymi i zamkniętymi) obejmującego zakres przerobiony w danym semestrze (ewentualna poprawa - w formie ustnej w sesji poprawkowej)
Na ocenę bardzo dobrą (5) student: nie przekroczył dopuszczalnego limitu nieobecności. Wykazał się bardzo dobrą znajomością technik artystycznych i terminologii z nimi związanej na kolokwium końcowym.
Na ocenę dobrą (4) student: nie przekroczył dopuszczalnego limitu nieobecności. Wykazał się dobrą znajomością technik artystycznych i terminologii z nimi związanej na kolokwium końcowym.
Na ocenę dostateczną (3) student: nie przekroczył dopuszczalnego limitu nieobecności. Wykazał się dostateczną znajomością technik artystycznych i terminologii z nimi związanej na kolokwium końcowym.
Na ocenę niedostateczną (2) student: przekroczył dopuszczalny limit nieobecności. Wykazał się niedostateczną znajomością technik artystycznych i terminologii z nimi związanej na kolokwium końcowym.
Literatura
Literatura podstawowa:
1) A. Fuga, Techniki i materiały, Warszawa 2008.
2) J. Werner, Podstawy technologii malarstwa i grafiki, Warszawa 1989.
3) W. Ślesiński, Techniki malarskie spoiwa organiczne, Warszawa 1984.
4) W. Ślesiński, Techniki malarskie spoiwa mineralne, Warszawa 1983.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: