Seminarium doktoranckie WP-R-PR-SEM2-MJ
1. Cele przedmiotu:
Zakłada się, że doktorant po zaliczeniu przedmiotu "Prawo karne - seminarium doktoranckie II rok" będzie:
1) posiadał umiejętność krytycznego i wszechstronnego analizowania skomplikowanych zagadnień z zakresu prawa karnego;
2) posiadał zasadniczą część umiejętności i wiedzy niezbędnych do samodzielnego rozwiązania wybranego zagadnienia naukowego z zakresu prawa karnego;
3) posiadał zasadniczą część umiejętności i wiedzy niezbędnych do samodzielnego i poprawnego zredagowania wywodu prezentującego wyniki badań nad wybranym zagadnieniem naukowym i sposób rozwiązania tego zagadnienia.
2. Wymagania wstępne:
Zakłada się, że doktorant uczestniczący w seminarium doktoranckim z zakresu prawa karnego na II roku studiów będzie:
1) bardzo dobrze znał i rozumiał zasady polskiego prawa karnego, w szczególności przesłanki i podstawy odpowiedzialności karnej za przestępstwo oraz dyrektywy wymiaru kar i środków karnych, jak również zasady stosowania środków zabezpieczających;
2) bardzo dobrze znał "język prawa karnego" (język prawny i język prawniczy w zakresie odnoszącym się do prawa karnego) i swobodnie posługiwał się siatką terminologiczną tego języka;
3) posiadał umiejętność krytycznego i wszechstronnego analizowania średnio skomplikowanych zagadnień z zakresu prawa karnego.
3. Treści merytoryczne przedmiotu:
Metodologiczne, funkcjonalne i praktyczne aspekty badań zmierzających do rozwiązywania obranego zagadnienia naukowego. Poszczególne aspekty pracy nad prawidłowym zredagowaniem wywodu zawartego w rozprawie doktorskiej. Szczegółowa analiza wybranych zagadnień z zakresu prawa karnego.
4. Liczba godzin łącznie w semestrach zimowym i letnim: 30 (po 15 w semestrze).
5. Przedmiot kończy się zaliczeniem na ocenę po każdym semestrze. Podstawą zaliczenia seminarium w części obejmującej semestr zimowy jest: aktywne uczestnictwo w zajęciach oraz osiągnięcie odpowiedniego postępu w pracach nad rozprawą doktorską, uzgodnionego wcześniej indywidulnie z prowadzącym. Podstawą zaliczenia seminarium w części obejmującej semestr letni jest: aktywne uczestnictwo w zajęciach oraz osiągnięcie odpowiedniego postępu w pracach nad rozprawą doktorską, uzgodnionego wcześniej indywidulnie z prowadzącym.
E-Learning
W cyklu 2021/22_L: E-Learning (pełny kurs) z podziałem na grupy | W cyklu 2019/20_L: E-Learning z podziałem na grupy |
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Poziom przedmiotu
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
EK1: Umie krytycznie i wszechstronnie analizować skomplikowane zagadnienia z zakresu prawa karnego.
EK2: Umie zajmować własne stanowisko w trudnych kwestiach spornych z zakresu prawa karnego.
EK3: Ma zasadniczą część umiejętności i wiedzy niezbędnych do samodzielnego rozwiązania wybranego zagadnienia naukowego z zakresu prawa karnego.
EK4: Ma zasadniczą część umiejętności i wiedzy niezbędnych do samodzielnego i poprawnego zredagowania wywodu prezentującego wyniki badań nad wybranym zagadnieniem naukowym i sposób rozwiązania tego zagadnienia.
Kryteria oceniania
Przedmiot kończy się zaliczeniem na ocenę po każdym semestrze. Podstawą zaliczenia seminarium w części obejmującej semestr zimowy jest: aktywne uczestnictwo w zajęciach oraz osiągnięcie odpowiedniego postępu w pracach nad rozprawą doktorską, uzgodnionego wcześniej indywidulnie z prowadzącym. Podstawą zaliczenia seminarium w części obejmującej semestr letni jest: aktywne uczestnictwo w zajęciach oraz osiągnięcie odpowiedniego postępu w pracach nad rozprawą doktorską, uzgodnionego wcześniej indywidulnie z prowadzącym.
Literatura
System prawa karnego (wyd. CH Beck)
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: