Praktyki studenckie WP-PR-Prak
Realizacja praktyk studenckich opiera się przede wszystkim na realizacji tematów mających na celu:
1. Zapoznanie studenta ze strukturą organizacyjną instytucji, w której odbywa praktykę oraz przepisami regulującymi działanie instytucji.
2. Zapoznanie studenta z zakresem działania poszczególnych komórek organizacyjnych i stanowisk komórki, gdzie odbywana jest praktyka.
3. Zapoznanie studenta z zasadami prawidłowego przyjmowania, segregowania i klasyfikowania dokumentów, obiegiem dokumentacji oraz archiwizacją akt.
4. Uczestnictwo w czynnościach techniczno-organizacyjnych komórki, gdzie odbywana jest praktyka.
5. Wykonywanie przez studenta innych zadań techniczno-organizacyjne, uznane przez osoby bezpośrednio nadzorujące przebieg praktyki za istotne, z punktu widzenia specyfiki działalności instytucji, w której student odbywa praktykę oraz kierunku studiów.
6. Zapoznanie studenta z przedmiotem działania instytucji, w której odbywa praktykę.
7. Zapoznanie studenta z poszczególnymi czynnościami podejmowanymi w toku działania instytucji.
8. Poznanie praktycznego zastosowania przepisów stanowiących podstawę podejmowanych w instytucji czynności.
9. Zapoznanie się z zasadami przygotowywania projektów pism i rozstrzygnięć, zapoznanie się ze specyfiką czynności podejmowanych przez strony postępowania i organ, przed którym się ono toczy.
10. Uczestniczenie w rozprawach lub innych merytorycznych czynnościach podejmowanych w instytucji, w której odbywana jest praktyka.
11. Wykonywanie innych zadań merytorycznych uznanych przez osoby bezpośrednio nadzorujące przebieg praktyki za istotne, z punktu widzenia specyfiki działalności instytucji, w której student odbywa praktykę.
E-Learning
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
W cyklu 2023/24: | W cyklu 2021/22: | W cyklu 2018/19: | W cyklu 2024/25: | W cyklu 2019/20: | W cyklu 2020/21: | W cyklu 2022/23: |
Efekty kształcenia
EK1: Zna i rozumie strukturę i sposób funkcjonowania instytucji prawnych lub prywatnych podmiotów stosujących prawo w systemie prawa polskiego oraz ich relacje do instytucji prawa międzynarodowego i prawa Unii Europejskiej, w szczególności potrafi klasyfikować stosunki prawne i relacje między nimi w praktyce
EK2: Zna i potrafi dokonywać wykładni teksów prawnych, także w oparciu o orzecznictwo i poglądy doktryny na potrzeby rozwiązywania spraw w ramach pracy u podmiotu przyjmującego na praktykę
EK3: Ma wiedzę o procedurach rozstrzygania spraw prawnych i potrafi wykorzystywać instrumenty prawne charakterystyczne w pracy podmiotu przyjmującego na praktykę
EK4: Potrafi sporządzać opinie, dokumenty lub pisma właściwe w pracy podmiotu przyjmującego na praktykę w oparciu o posiadaną wiedzę i umiejętności
EK5: Potrafi stworzyć podstawowy projekt aktu normatywnego albo aktu stosowania prawa w zależności od właściwości działalności podmiotu przyjmującego na praktykę
EK6: Potrafi dokonać analizy problemu prawnego i zaproponować do niego odpowiednie rozwiązanie
Opis ECTS:
Praca własna studenta: 160 godz.
Konsultacje, rozmowa podsumowująca praktyki: 2 godz.
Liczba ECTS dla przedmiotu: 4 ECTS
Kryteria oceniania
Zaliczenie praktyki następuje na podstawie dokumentacji z praktyk przedstawionej przez studenta.
Zaliczenie może poprzedzić merytoryczna rozmowa z praktykantem.
EK z zakresu umiejętności są weryfikowane w sposób: ocenianie ciągłe, analiza opinii o praktykancie, odpowiedź ustna.
-------------------
EK z zakresu kompetencji społecznych są weryfikowane w sposób: ocenianie ciągłe, analiza opinii o praktykancie, odpowiedź ustna.
Literatura
Nie dotyczy.
Więcej informacji
Więcej informacji o poziomie przedmiotu, roku studiów (i/lub semestrze) w którym się odbywa, o rodzaju i liczbie godzin zajęć - szukaj w planach studiów odpowiednich programów. Ten przedmiot jest związany z programami:
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: