Aktualne zagadnienia badawcze z zakresu gospodarki cyfrowej WP-BGC-N-2-AZBzGC
Celem przedmiotu jest zapoznanie studenta z aktualnymi zagadnieniami badawczymi, które dotyczą rozwoju i problematyki gospodarki cyfrowej. Na zajęciach omawiane są wybrane/najważniejsze opracowania naukowe z tego zakresu, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów metodologicznych. Wśród problematyki omawianej na zajęciach znajdują się zagadnienia: cyfrowej transformacji, cyfrowego podziału, mediów społecznościowych, dezinformacji, regulacji Internetu, gospodarki platform, cyberbezpieczeństwa, sztucznej inteligencji, ochrony konsumenta na rynku cyfrowym, technologii blockchain kryptowalut, oraz ewolucji rynku pracy.
Dyscyplina naukowa, do której odnoszą się efekty uczenia się
E-Learning
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Opis nakładu pracy studenta w ECTS
Poziom przedmiotu
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Wymagania wstępne
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
BwGC_W06: Student zna zagadnienie usług świadczonych za pomocą nowych technologii. Ma wiedzę o zakresie i rodzajach e-usług i ich wpływie na gospodarkę cyfrową.
BwGC_U11: Student potrafi wykorzystać narzędzia informatyczne do promocji wyników badań naukowych.
BwGC_U13: Student potrafi sporządzić dokumenty lub teksty właściwe dla przedmiotów znajdujących się w programie studiów, posługując się̨ w razie potrzeby nowoczesnymi technologiami informacyjnymi.
BwGC_U14: Student potrafi posługiwać się̨ językiem obcym na poziomie biegłości B2+ Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy.
BwGC_U15: Student potrafi wyszukiwać, analizować, oceniać, selekcjonować i integrować informację z wykorzystaniem różnych źródeł oraz formułować na tej podstawie krytyczne sądy.
BwGC_K01: Student jest gotów do analitycznego podejścia do rozwiązywania konkretnych samodzielnie lub w grupie problemów.
Kryteria oceniania
Zaliczenie przedmiotu na podstawie dokonanej analizy zadanego opracowania naukowego (w formie raportu), jego prezentacji, oraz udziału w dyskusji.
Dla EK BwGC_W06, BwGC_U11 BwGC_U13, BwGC_U14 BwGC_U15, BwGC_K01:
Na ocenę niedostateczną (2,0):
- student nie zna wpływu e-usług na gospodarkę cyfrową, nie potrafi dokonać analizy zadanego opracowania naukowgo i jego prezentacji, nie bierze udziału w dyskusji
Na ocenę dostateczną (3,0):
- student zna wpływ e-usług na gospodarkę cyfrową, potrafi dokonać analizy zadanego opracowania naukowgo i jego prezentacji w zakresie podstawowym, bierze udział w dyskusji
Na ocenę dobrą (4,0):
- student zna wpływ e-usług na gospodarkę cyfrową, potrafi dokonać analizy zadanego opracowania naukowgo i jego prezentacji w stopniu zaawansowanym, bierze aktywny udział w dyskusji
Na ocenę bardzo dobrą (5,0):
- student zna wpływ e-usług na gospodarkę cyfrową, potrafi dokonać analizy zadanego opracowania naukowgo i jego prezentacji w stopniu zaawansowanym, bierze aktywny udział w dyskusji, a w dokonanej analizie uwzględnia literaturę obcojęzyczną.
Literatura
Podawana na bieżąco. Artykuły naukowe omawiane na zajęciach udostępnione będą na stronie e.uksw.edu.pl.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: