Seminarium magisterskie WP-ADZ-2-SEM-RK
1. Omówienie celu zajęć. Wskazówki organizacyjne (dostęp do systemów prawniczych, czasopism na otwartej licencji, wskazówki dot. korzystania z bibliotek w czasie pandemii etc.)
2. Propozycje i wybór tematów prac magisterskich
3. Opracowywanie zakresów przedmiotowych poszczególnych prac
4. Omówienie zasad sporządzania pracy magisterskiej (cz. I tekst
podstawowy, styl, cytaty itp.)
5. Omówienie zasad sporządzania pracy magisterskiej (cz. II przypisy
bibliografia, źródła prawa, wykaz orzecznictwa, skróty itp.)
6. Analiza poszczególnych prac na kolejnych seminariach
E-Learning
W cyklu 2021/22_L: E-Learning (pełny kurs) z podziałem na grupy | W cyklu 2020/21_Z: E-Learning (pełny kurs) z podziałem na grupy | W cyklu 2020/21_L: E-Learning (pełny kurs) |
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Poziom przedmiotu
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Student, w granicach wyznaczonych tematem pracy magisterskiej zna i rozumie:
pojęcia instytucje z zakresu prawa pracy zarówno na płaszczyźnie krajowej, jak i międzynarodowej wynikające z programu studiów, zna literaturę przedmiotu, prawidłowo posługuje się orzecznictwem w sprawach z zakresu prawa pracy.
Umiejętności: AD2_U01 AD2_U02 AD2_U03 AD2_U04 AD2_U05 AD2_U06 AD2_U07 AD2_U08 AD2_U09 AD2_U10
Wiedza: AD2_W01 AD2_W03 AD2_W04 AD2_W05 AD2_W06 AD2_W07
Student, w dziedzinie objętej tematem pracy magisterskiej, potrafi:
interpretować zjawiska prawne w zakresie właściwym dla nauki prawa pracy , zastosować wiedzę teoretyczną z zakresu prawa pracy i krytycznie dobierać metody badawcze i dane do analizowania zjawisk społecznych przez pryzmat prawa pracy, potrafi formułować proste hipotezy badawcze i je weryfikować, wykorzystać metody i narzędzia właściwe dla nauki prawa pracy, zastosować przepisy prawne oraz inne reguły/procedury do rozwiązania konkretnego problemu z zakresu prawa pracy; potrafi prezentować ustnie wiedzę z zakresu prawa pracy.
Kompetencje społeczne: AD2_K01 AD2_K02 AD2_K03 AD2_K04 AD2_K06
Student jest gotów do:
systematycznego uczenia się i pogłębiania oraz aktualizowania swojej wiedzy z zakresu prawa pracy; kontynuuje poszerzanie posiadanej przez siebie wiedzy i umiejętności, oraz dostrzega potrzebę ciągłego kształcenia się i rozwoju zawodowego samodzielnie inspiruje procesy uczenia się; pracy i współdziałania w grupie i wykonywania zadań z zakresu prawa pracy, ustalania celów służących realizacji określonych zadań; identyfikowania i rozstrzygania dylematów związanych z wykonywaniem zadań z zakresu prawa pracy; formułowania opinii i sądów o kwestiach dotyczących podstawowych zagadnień z zakresu prawa pracy; potrafi działać w sposób przedsiębiorczy i kreatywny.
Godziny zajęć (wg planu studiów) z nauczycielem: 15 h
Praca własna studenta (lektura literatury, analiza orzecznictwa, przygotowanie projektu planu i rozdziału pracy): 85 h
Suma godzin: 100/25 (1 pkt ECTS = 25 h pracy studenta) = 4 ECTS
Kryteria oceniania
Magistrant powinien przedłożyć zarys pracy i bibliografię do 31.11.2020, następnie jeden rozdział pracy do 20.12.2020, zaś kolejne w terminach 14.03 i 18.04 2021. Kolejne fragmenty prac należy składać on line na platformie moodle. Ocena z seminarium uwzględnia aktywność studenta, zaangażowanie w przygotowanie pracy i jest niezależna od oceny pracy magisterskiej.
Literatura
Literatura jest omawiana z każdym ze studentów indywidualnie na potrzeby pracy magisterskiej.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: