Postępowanie sądowo-administracyjne WP-ADZ-2-PSA-cw
Jeszcze nie wprowadzono opisu dla tego przedmiotu...
E-Learning
W cyklu 2022/23_L: E-Learning (pełny kurs) z podziałem na grupy | W cyklu 2020/21_L: E-Learning (pełny kurs) z podziałem na grupy | W cyklu 2024/25_L: E-Learning (pełny kurs) z podziałem na grupy | W cyklu 2021/22_L: E-Learning (pełny kurs) z podziałem na grupy | W cyklu 2023/24_L: E-Learning (pełny kurs) z podziałem na grupy | W cyklu 2019/20_L: E-Learning z podziałem na grupy |
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Poziom przedmiotu
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Kompetencje społeczne:
EK1: dostrzega potrzebę pogłębiania, aktualizowania i uporządkowania wiedzy na temat postępowania sądowoadministracyjnego, chętnie podejmuje się działań zmierzających w tym celu.
EK2: pracuje samodzielnie oraz współdziała w grupie rozwiązując zadania związane ze stosowaniem przepisów postępowania sądowoadministracyjnego.
EK3: jest zorientowany na identyfikowanie i rozstrzyganie dylematów związanych ze stosowaniem przepisów postępowania sądowoadministracyjnego, łącząc zdobytą wiedzę z zasadami etycznymi.
Umiejętności:
EK4: klasyfikuje, analizuje i interpretuje regulacje prawne w zakresie postępowania sądowoadministracyjnego.
EK5: rozwiązuje konkretne problemy z zakresu postępowania sądowoadministracyjnego przy zastosowaniu odpowiednich regulacji prawnych.
EK6: potrafi skorzystać z odpowiednich do zadanych okoliczności środków prawnych przysługujących w postępowaniu sądowoadministracyjnym
EK7: w syntetyczny i komunikatywny sposób potrafi prezentować wiedzę z zakresu postępowania sądowoadministracyjnego
Opis ECTS:
Udział studenta w ćwiczeniach: 16h
Lektura literatury, przygotowanie do zajęć: 24h
Realizacja zadań domowych: 35h
Suma godzin: 75h
Liczba ECTS: 75h/25 (1 pkt ECTS=25h pracy studenta) = 3 ECTS
Literatura
Literatura podstawowa: (M. Jaśkowska, M. Masternak, E. Ochendowski, Postępowanie sądowoadministracyjne, Lexis Nexis, Warszawa 2010; H. Knysiak-Sudyka, M. Romańska, T. Woś, Postępowanie sądowoadministracyjne, Warszawa 2015).
Literatura uzupełniająca: (1. B. Dauter, B. Gruszczyński, A. Kabat, M. Niezgódka-Medek, Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi. Komentarz, Wolters Kluwer, Warszawa 2013; 2. J. P. Tarno, Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi. Komentarz, LexisNexis, Warszawa 2015; 3. T. Woś, H. Knysiak-Molczyk, M. Romańska, Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi. Komentarz, LexisNexis, Warszawa 2012; 4. R. Hauser, M. Wierzbowski (red.), Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi. Komentarz, C.H.Beck, Warszawa 2015).
Akty prawne:
- Ustawa z 25 lipca 2002 r. - Prawo o ustroju sądów administracyjnych, t.j. Dz.U. z 2014 r., poz. 1647 ze zm.
- Ustawa z 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sadami administracyjnymi, t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.
Akty prawne:
- Ustawa z 25 lipca 2002 r. - Prawo o ustroju sądów administracyjnych, Dz.U. Nr 153, poz. 1269 ze zm.
- Ustawa z 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sadami administracyjnymi, t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.
Więcej informacji
Więcej informacji o poziomie przedmiotu, roku studiów (i/lub semestrze) w którym się odbywa, o rodzaju i liczbie godzin zajęć - szukaj w planach studiów odpowiednich programów. Ten przedmiot jest związany z programami:
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: