Elektroniczne usługi publiczne WP-ADZ-1-EUP
Celem zajęć z przedmiotu elektroniczne usługi publiczne jest przekazanie studentom umiejętności i kompetencji z zakresu korzystania z elektronicznych usług publicznych z punktu widzenia obywatela, biznesu i administracji. Studenci poznają różne rodzaje elektronicznych usług administracji publicznej i sposoby korzystania z nich. Oprócz samych e-usług studenci poznają elementy tych usług - dane gromadzone przez administrację publiczną i sposoby ich przygotowania do udostępnienia (otwarte dane), wzory dokumentów elektronicznych, rejestry publiczne i elektroniczną platformę usług administracji publicznej.
E-Learning
Poziom przedmiotu
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Koordynatorzy przedmiotu
W cyklu 2022/23_Z: | W cyklu 2021/22_Z: |
Efekty kształcenia
EK1: Postrzega relacje pomiędzy przepisami prawnymi oraz standardami międzynarodowymi dotyczącymi elektronicznych usług publicznych.
EK2: Podejmuje analizę studium przypadku wykorzystując odpowiednie narzędzia i techniki związane z problematyką elektronicznych usług publicznych.
EK3: Formułuje cele określonego podmiotu publicznego w zakresie wdrażania i utrzymania elektronicznych usług publicznych.
EK4: Porządkuje wiedzę teoretyczną z zakresu elektronicznych usług publicznych.
EK5: Dobiera metody i narzędzia właściwe dla nauk prawnych i administracyjnych do analizy procesów związanych z elektronicznymi usługami publicznymi.
ECTS
Udział w ćwiczeniach: 15
Przygotowanie do zaliczenia: 25
Literatura: 10
Liczba ECTS 50h/25 = 2 ECTS
Kryteria oceniania
Metody dydaktyczne:
- Ćwiczeniowa (ćwiczebna) oparta na wykorzystaniu różnych źródeł wiedzy (film, fotografie, materiały archiwalne, teksty źródłowe, dokumenty, roczniki statystyczne, mapy, Internet itp.);
- Studium przypadku (studium przykładowe).
Na ocenę ndst (2):
Brak realizacji efektów kształcenia.
Na ocenę dst (3):
EK1, EK2.
Na ocenę dst (4):
EK1, EK2, EK3.
Na ocenę dst (5):
EK1, EK2, EK3, EK4, EK5.
Literatura
- Kornelia Batko, Grażyna Billewicz, E-usługi w biznesie i administracji publicznej, Studia Ekonomiczne nr 136/2013 r.
- Anna Kaczorowska, E-usługi administracji publicznej w warunkach zarządzania projektami, Łódź 2013
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: