Emisja głosu WNP-PE-EGŁ
zajęcia pomagające opanować ciało oraz zrozumieć jako możemy nim się posługiwać aby lepiej mówić
umiejętność skupienia uwagi widza ciałem i słowem
kontrola nad oddechem pomagająca opanować stany emocjonalne
ćwiczenia wyciągające skrajne emocje i zamykające emocje (jak pracować publicznie nie ujawniając własnych cierpień i radości)
Praca nad dykcją
Interpretacja tekstów
umiejętność panowania nad słuchaczami poprzez właściwe skupienie na elementach tekstu
mowa ciała w zgodności z interpretowanym tekstem
Człowiek i jego świadomość w rodzeniu się myśli i jej przekazywanie poprzez gest, mimikę, słowo. Fraza, linia melodyczna, rytm przekazywanych myśli, prawidłowe akcentowanie wyrazów.
Człowiek jako instrument, z którego wydobywa się świadomy, przemyślany dźwięk. Samogłoski i spółgłoski i ich znaczenie w czytelnym przekazie werbalnym.
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Poziom przedmiotu
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Zadaniem wykładów i prowadzonych ćwiczeń jest nabycie przez słuchaczy umiejętności: posługiwania się słowem, zrozumiałego przekazywania swoich myśli, prawidłowego wydobywania dźwięków, odpowiedniego akcentowania wyrazów; które niewątpliwie są dużą sztuką. Kolejnym elementem warsztatów jest umiejętność kreowanie własnego wizerunku oraz prawidłowe i maksymalne wykorzystanie zdolności zrozumiałego przekazywania myśli. Ważnym elementem jest znajomość zasad poprawnego wysławiania się i umiejętność „znalezienia się” w każdej sytuacji daje poczucie pewności siebie i umożliwia swobodne wypowiadanie się. Pozwala to również na swobodne podnoszenie swoich kompetencji zawodowych.
Kryteria oceniania
Indywidualne, zależne od tego nad jakimi problemami student musiał pracować
Literatura
indywidualnie dobrana do grupy i poszczególnych osób
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: