Seminarium naukowe studia niestacjonarne WK-S-Nst-20
W czasie wykładów student poznaje zasady i metodologię pisania prac naukowych. Zdobytą wiedzę wykorzysta w przygotowaniu pracy magisterskiej.
E-Learning
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Poziom przedmiotu
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
WIEDZA:
EK 1 - student posiada pogłębioną i usystematyzowaną wiedzę w zakresie kanonicznego prawa małżeńskiego.
EK 2 - student posiada znajomość metodologii pracy naukowej w zakresie nauk prawnych, a w szczególności w zakresie prawa kanonicznego.
UMIEJETNOŚCI:
EK 3 - student potrafi przeprowadzić kwerendę naukową z zakresu kanonicznego prawa małżeńskiego oraz opracować i przedstawić jej wyniki.
KOMPETENCJE:
EK 4 - student potrafi zorganizować indywidualną pracę i zrealizować wskazane zadanie badawcze.
EK 5 - student potrafi przedstawić porównanie treści wskazanych publikacji z zakresu kanonicznego prawa małżeńskiego.
ECTS [ 1 ECTS = 30 (25) godz.]
- udział w seminarium: 4 godz.
- przygotowanie do zajęć - 8 godz.
- przygotowanie referatu: 20
- lektura bibliografii przedmiotu - 20 godz.
- konsultacje: 5 godz.
suma godzin: 57
liczba ECTS: 2
Kryteria oceniania
WIEDZA (EK 1-2):
- na ocenę 2 (ndst.) - student nie posiada pogłębionej i usystematyzowanej wiedzy w zakresie kanonicznego prawa małżeńskiego; nie posiada znajomość metodologii pracy naukowej w zakresie nauk prawnych, a w szczególności w zakresie prawa kanonicznego.
- na ocenę 3 (dst.) - student posiada słabą i mało usystematyzowaną wiedzę w zakresie kanonicznego prawa małżeńskiego; w minimalnym stopniu posiada znajomość metodologii pracy naukowej w zakresie nauk prawnych, a w szczególności w zakresie prawa kanonicznego.
- na ocenę 4 (db.) - student posiada wiedzę w zakresie kanonicznego prawa małżeńskiego; posiada znajomość metodologii pracy naukowej w zakresie nauk prawnych, a w szczególności w zakresie prawa kanonicznego.
- na ocenę 5 (bdb.) - student posiada pogłębioną i usystematyzowaną wiedzę w zakresie kanonicznego prawa małżeńskiego; w stopniu bardzo dobrym posiada znajomość metodologii pracy naukowej w zakresie nauk prawnych, a w szczególności w zakresie prawa kanonicznego.
UMIEJETNOŚCI (EK 3):
- na ocenę 2 (ndst.) - student nie potrafi przeprowadzić kwerendy naukowej z zakresu kanonicznego prawa małżeńskiego, nie umie opracować i przedstawić jej wyników.
- na ocenę 3 (dst.) - student w podstawowym zakresie potrafi przeprowadzić kwerendę naukową z zakresu kanonicznego prawa małżeńskiego oraz poprawnie opracować i przedstawić jej wyniki.
- na ocenę 4 (db.) - student potrafi przeprowadzić kwerendę naukową z zakresu kanonicznego prawa małżeńskiego oraz on dobrym poziomie pracować i przedstawić jej wyniki.
- na ocenę 5 (bdb.) - student potrafi przeprowadzić kwerendę naukową z zakresu kanonicznego prawa małżeńskiego oraz na bardzo dobrym poziomie opracować i przedstawić jej wyniki.
KOMPETENCJE (EK 4-5):
- na ocenę 2 (ndst.) - student nie potrafi zorganizować indywidualnej pracy i zrealizować wskazanego zadania badawczego; nie potrafi przedstawić porównania treści wskazanych publikacji z zakresu kanonicznego prawa małżeńskiego.
- na ocenę 3 (dst.) - student w stopniu dostatecznym potrafi zorganizować indywidualną pracę i zrealizować wskazane zadanie badawcze; na poziomie dostatecznym potrafi przedstawić porównanie treści wskazanych publikacji z zakresu kanonicznego prawa małżeńskiego.
- na ocenę 4 (db.) student w stopniu dobrym potrafi zorganizować indywidualną pracę i zrealizować wskazane zadanie badawcze; na poziomie dobrym potrafi przedstawić porównanie treści wskazanych publikacji z zakresu kanonicznego prawa małżeńskiego.
- na ocenę 5 (bdb.) - student w stopniu bardzo dobrym potrafi zorganizować indywidualną pracę i zrealizować wskazane zadanie badawcze; na poziomie bardzo dobrym potrafi przedstawić porównanie treści wskazanych publikacji z zakresu kanonicznego prawa małżeńskiego.
Literatura
1. D. Lindsay, Dobre rady dla piszących teksty naukowe, Wrocław 1995.
2. J. Myśków, Elementy metodyki pracy naukowej, Studia Theologica Varsaviensia 1 (1983), s. 321-359.
3. F. Drączkowski, ABC pisania pracy magisterskiej, Pelplin 2000.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: