Poszczególne przeszkody zrywające WK-P-PPZ
Celem prowadzonych zajęć jest zapoznanie studentów z poszczególnymi przeszkodami zrywającymi do małżeństwa oraz czynnościami i procedurami związanymi z tymi przeszkodami.
E-Learning
Grupa przedmiotów ogólnouczenianych
Poziom przedmiotu
Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się
Typ przedmiotu
Wymagania wstępne
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
W zakresie wiedzy:
EK 1- student ma uporządkowaną i pogłębioną wiedzę w zakresie podstawowych zagadnień dotyczących przeszkód zrywających do małżeństwa.
EK 2 - student zna podstawową terminologię z zakresu dotyczących przeszkód zrywających do małżeństwa.
W zakresie umiejętności:
EK 3 - student potrafi wyliczyć podstawowe źródła prawa kanonicznego, a także dokonać wykładni przepisów dotyczących przeszkód zrywających do małżeństwa.
EK 4 - student potrafi posługiwać się normami prawa kanonicznego w celu rozwiązywania konkretnych, współczesnych problemów prawniczych z zakresu przeszkód zrywających do małżeństwa.
W zakresie kompetencji społecznych
EK 5 - student potrafi zaplanować i zorganizować indywidualną pracę mającą na celu przyswojenie treści teoretycznych i praktycznych z zakresu przeszkód zrywających do małżeństwa.
EK 6 - student dostrzega aktualne problemy prawne Kościoła katolickiego, zwłaszcza z zakresu przeszkód zrywających do małżeństwa i stara się je rozstrzygać w oparciu o zdobytą wiedzę.
Kryteria oceniania
Uczestnictwo w zajęciach, zadawanie pytań i udział w dyskusji.
Praktyki zawodowe
Nie dotyczy.
Literatura
W. Góralski (red.), Przeszkody małżeńskie w prawie kanonicznym, Warszawa 2016.
Uwagi
W cyklu 2021/22_L:
Brak. |
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: